Митрополит Теодор Мартинюк взяв участь у патріотичній акції СУМу «Доба»
Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк долучився у Тернополі до акції «Доба», організованої членами Спілки української молоді. Близько сорока учасників з п’яти областей зібралися у музеї політв’язнів, аби провести 24 години в казематах колишнього слідчого ізолятора КДБ у Тернополі. Таким чином вони щороку вшановують пам’ять героїв, які загинули в боротьбі за незалежність України.
![Митрополит Теодор Мартинюк взяв участь у патріотичній акції СУМу «Доба»](/pub/images/6977895ab95741b2.jpg)
Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.
Під час традиційних гутірок владика спілкувався з хлопцями та дівчатами, відповідав на їхні запитання, давав поради.
«Тут в стінах, які увібрали в себе біль і страждання українського народу, українських патріотів є атмосфера, в якій молоде покоління може не тільки здобувати знання і розуміння того, що є Україна, що є бути патріотом, але й відчути це. Це є дуже важливо, адже молодим особам запам’ятається на все життя цей досвід», — зазначив єпископ.
Ірина Черноморець розповіла, що приїхала на акцію зі Львова: «Я в Тернополі вперше на цій акції. Я багато про неї чула і хочу також до неї долучитися і проникнутись тим. Мене цікавить сама історія. За те, що ти міг вільно говорити, вільно висловлювати свою думку, висловлювати свою проукраїнську позицію, тебе затримували», — сказала Ірина Черноморець.
Співорганізатор заходу Ростислав Глущак розповів, що таку акцію вшанування пам’яті Героїв проводять більше двадцяти років: «Цей захід загалом присвячений Героям Крут і всім політв’язням, всім героям, які поклали свої життя за вільну Україну. Його мета цього початково задумувалася так, щоб хоч якось частково усвідомити, як людям було перебувати в стінах того колишнього слідчого ізолятора КДБ. Оце і є якраз час на роздуми, час, щоб побути з собою, зрозуміти, що було в цих стінах».
Учасники акції розповіли, що відчули під час перебування в камерах, де колись утримували політв’язнів. «Насправді це все дуже складно переживати, відчувати. Це навіть неможливо уявити. історія циклічна, як ми знаємо. Вона постійно повторюється. І ті політв’язні, які тут сиділи, десь те саме переживають наші воїни, які потрапили в полон. Перебуваючи тут, можна хоча б наблизитися до того, що вони відчувають і ніби віддячити їм таким способом за те, що вони віддають свої життя за нашу незалежність», — розповіла Анна Бевза.
«Відчуваю самотність, безнадійність. Шо може бути гірше, коли ти відчуваєш біль за те, що ти ніяк не можеш допомогти своїм побратимам, якщо ти тут на самоті сидиш», — сказав Святослав Литвин.
Тернополянка Магдалина Липовецька участь в акції бере вдруге: «Це момент, щоб відчути відповідальність. Відчути відповідальність перед нашими сучасними воїнами, які захищають зараз нас на фронті, перед СУМівськими бійцями і всіма іншими. Перед людьми, які сиділи тут багато років тому, щоб створити певні такі містки в історії, певний зв’язок між часами».
Департамент інформації УГКЦ