«Ми відчуваємо Божу поміч і розраду, а також солідарність і підтримку мільйонів європейців та людей доброї волі по всьому світу», — владика Богдан Дзюрах у Мюнхені

27 вересня 2022, 07:00 79

25 вересня архиєпископ Мюнхена і Фрайзинга кардинал Рейнхард Маркс у катедральному храмі Мюнхена очолив Літургію, у якій узяли участь представники різних національностей. Богослужіння проходило в межах загальнонаціонального міжкультурного тижня. Також на цю Літургію було запрошено Апостольського екзарха для українців візантійського обряду Німеччини та Скандинавії владику Богдана Дзюраха. Літургію молитовно співом супроводжував хор «Покров» з катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці та апостола Андрія Первозваного УГКЦ м. Мюнхен.

Владика Богдан Дзюрах, звертаючись до духовенства і вірних, які взяли участь у цій молитві, подякував за їхню особливу підтримку українського народу, який боронить свою землю від російського загарбника. «Належати до одного Тіла Христового означає розділяти між собою радощі та печалі. Наша українська громада вже понад вісім років живе з серцем, обтяженим скорботою та журбою, які спричинила війна, що її росія веде проти нашого народу, спершу приховано впродовж багатьох років, а з 24 лютого — відкрито і нещадно. Однак у цих випробуваннях ми не почуваємо себе самотніми. Ми відчуваємо постійну Божу поміч і розраду, а також вірну і люблячу солідарність і підтримку мільйонів європейців та людей доброї волі по всьому світу».

Також владика Богдан закликав усіх вірян молитися за мир: «Я прошу вас, попри те що кожен із нас буде приносити свої турботи перед Божий престол, сьогодні знову спільно помолитися за мир у нашій Батьківщині — в Україні, і тим самим — в усій Європі. Нехай Бог, який є нашим Отцем, зішле нам цей довгоочікуваний дар миру! Нехай Він зробить нас усіх миротворцями!».

Архиєпископ Рейнхард Маркс у своєму слові до присутніх в храмі висловив свою солідарність з українським народом і засудив загарбницьку війну росії.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії