«Ми пишаємося нашим духовенством, бо воно готове віддати своє життя за свій народ», — Глава УГКЦ в Румунії

17 вересня 2024, 23:11 303

16–19 вересня 2024 року в м. Орадя в Румунії відбувається традиційна щорічна зустріч східних католицьких єпископів Європи. Тема цьогорічної зустрічі: «Відносини між єпископом і священниками — братерство і людяність». Після доповіді кардинала Ґуджеротті, префекта Дикастерії для Східних Церков, слово мав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. У своєму виступі він мав нагоду свідчити про духовенство УГКЦ.

«Ми в Україні зараз живемо в дуже складні часи, але ми пишаємося нашим духовенством, бо воно готове віддати своє життя за свій народ. При цьому воно не може нічого отримати від цього народу. Особливо в центральній, південно-східній Україні духовенство живе за межею бідності», — посвідчив Блаженніший Святослав.

Він зазначив, що в Україні є парафії, де люди змінилися майже на 100 %. «Всі поїхали, але інші прийшли саме завдяки свідченню священника і його соціальному, душпастирському служінню, яке він пропонує», — сказав Глава УГКЦ.

Він зазначив, що єпископ повинен утримувати священника і його родину. «Тому для нас (єпископів, — Ред.) ці стосунки зі священником є справді батьківськими», — пояснив Блаженніший Святослав, відкликуючись до теми зустрічі в Ораді «Відносини між єпископом і священниками — братерство і людяність».

Предстоятель УГКЦ пояснив, що є певні форми, певні механізми, як супроводжувати священників та їхні родини. Насамперед йдеться про реколекції, але також про єпархіальні інституції чи вправи для постійної формації духовенства.