«Мудра справа» підтримує заняття з арттерапії для дітей деокупованих регіонів Харківщини

15 жовтня 2023, 18:38 59

Завдяки підтримці Платформи взаємодії «Мудра справа» Української Греко-Католицької Церкви та німецької Благодійної організації «Aktion Hoffnung» волонтери Свято-Дмитрівського катехитично-пастирського центру на чолі із владикою Ігорем Ісіченком організовують заняття з арттерапії для дітей деокупованих містечок і сіл Харківщини.

8 жовтня волонтери Свято-Дмитрівського катехитично-пастирського центру разом із фахівцем завітали до селища Савинці Ізюмського району для проведення дитячої арттерапії. Мешканці селища понад пів року перебували в російській окупації.

«На заняттях діти виконували завдання арттерапевта, де змогли виявити себе через творчість. Усі були дуже захоплені самим процесом. Малювання та кольорові фарби допомогли малечі виразити свої почуття та прожити ту історію, яку вони самостійно творили», — повідомляють організатори ініціативи.

Так, за словами організаторів, «діти з батьками на деокупованих територіях вчаться за допомогою творчості переживати внутрішні конфлікти, тривогу й страхи».

Відтак 13 жовтня 2023 року продовжилося проведення дитячої арттерапії у с. Морозівка Ізюмського району. На зустріч із волонтерами та психологом прибули діти села, якому торік довелося пережити російську окупацію. Малеча із зацікавленістю та щирими усмішками виконувала кожне завдання.

Діти з батьками в перебігу гри повертали впевненість і надихалися підтримкою волонтерів. Кожен зміг висловити свої почуття та думки на малюнках. Саме в такий спосіб мистецтво знімає психологічну напругу та покращує взаєморозуміння дітей із батьками.

Проєкт із заняттями з арттерапії для дітей деокупованих регіонів Харківщини реалізовується як відповідь на заклик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви щодо душпастирського супроводу постраждалих унаслідок російської війни проти України та зцілення ран війни.

Пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа»