«Моліться за справедливий мир!»: Глава УГКЦ до членів Ради Церков Естонії

21 вересня 2024, 18:12 65

У суботу, 21 вересня, у межах душпастирського візиту Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до Естонії відбулася екуменічна молитва та спільна робоча зустріч української делегації і Ради Церков Естонії.

«Моліться за справедливий мир!»: Глава УГКЦ до членів Ради Церков Естонії

У молитві та зустрічі взяли участь: Анти Топлаан, єпископ Естонської Євангельської Лютеранської Церкви та представник архиєпископа ЕЄЛЦ Урмаса Віїлми, Еркі Тамм, президент Союзу Церков християн віри євангельської та баптистів в Естонії, Маттіас Паллі, генеральний вікарій Православної Церкви Естонії (Константинополь), секретар Глави Церкви митрополита Стефануса, Кая Велмет, представник Вільної Церкви, Вілвер Орас, Генеральний секретар РЦЕ, Роман Череков, суперінтендент Естонської Методистської Церкви.

Предстоятель УГКЦ під час молитви висловив усім учасникам подяку за солідарність, молитву і підтримку від різних Церков Естонії для України й українського народу.

«Мир — це Боже благословення, але дуже часто сучасні народи сприймають як належне сам факт жити в мирі. Справжню ціну миру розуміють усі ті, хто втратив цей великий Божий дар або живе в умовах війни. Сьогодні багато людей плачуть, кричать, благають Бога про мир. Ми не знаємо, скільки жертв цієї війни маємо зараз. Але за останніми статистичними даними, з обох сторін загинуло майже мільйон солдатів. Моліться за мир!» — закликав Глава УГКЦ.

Читайте також:
Блаженніший Святослав узяв участь у Месі з нагоди 100-річчя Апостольської адміністратури в Естонії

Відтак відбулася робоча зустріч, під час якої учасники обговорили низку питань, серед яких було згадано Всеукраїнську раду Церков і релігійних організацій, що діє в Україні. Зокрема, у розмові було відзначено консолідованість між цими Церквами в Україні і їх потужні послання до українського народу та світу.

Патріарх наголосив на важливості слухати зранених війною людей, біженців, переселенців, розповів про програму «Зцілення ран війни».

Також сторони говорили про кризову демографічну й енергетичну ситуацію в Україні, позаяк енергетична система пошкоджена на 90 %.

«Про цю проблему важливо розповідати світові, бо Україна потребує допомоги», — наголошено під час зустрічі.

Глава УГКЦ зустрівся з апостольським адміністратором для католиків в Естонії

Також учасники заторкнули інші важливі питання, серед яких миру, який росія руйнує, абсурдної «денацифікації та демілітаризацію» України, новий закон про заборону МП.

«Цей закон не про заборону Церкви як зібрання людей, а це радше про захист державної безпеки та безпеки українського народу від мілітаризованої Церкви, як інструмента пропаганди війни в Україні», — пояснила українська сторона.

На запитання, як допомогти Україні та українцям, Блаженніший Святослав попросив естонців про три речі: молитися за Україну й українців; слухати і чути українців, бути відкритими на слухання, на лікування ран через слухання; а також ⁠говорити на весь світ про війну в Україні, допомагати українцям тим, чим можливо, бути відкритими на допомогу.

Блаженніший Святослав розпочав свій перший душпастирський візит до Естонії

Довідка: Рада Церков Естонії — незалежна та добровільна асоціація союзів християнських Церков і конгрегацій для сприяння духовному розвитку естонського суспільства на основі християнських принципів. Церкви-члени РЦЕ: Естонська Євангелічно-Лютеранська Церква; Союз Церков євангельських християн і баптистів Естонії; Естонська Методистська Церква; Римо-Католицька Церква; Естонська християнська Церква п’ятидесятників; Естонський союз Церков адвентистів сьомого дня; Балтійська єпархія Вірменської Апостольської Церкви; Естонська Апостольська Православна Церква; Естонська Православна Церква Московського патріархату; Естонська Харизматична Єпископальна Церква.

Фото Вероніки Кальмук