Між релігійними лідерами на аудієнції в британського Короля Чарльза ІІІ — єпископ УГКЦ

17 вересня 2022, 20:38 436

У п’ятницю, 16 вересня, владика Кеннет Нованківський, єпископ Української католицької єпархії Пресвятої родини в Лондоні, єпископ для українців, білорусів і словаків греко-католиків у Великобританії, узяв участь в аудієнції Короля Великобританії Чарльза III з релігійними лідерами країни.

Лідерів релігійних спільнот Сполученого Королівства до Букінгемського палацу попередньо запросив Король Чарльз ІІІ, щоб виступити перед ними.

У своєму слові новий монарх подякував християнським, юдейським, мусульманським лідерам та представникам інших релігій за висловлені йому співчуття з приводу смерті його матері Королеви Єлизавети ІІ. «Ваші добрі слова співчуття зворушили мене більше, ніж я можу сказати. Вони дуже багато означають для мене», — сказав він.

Король Чарльз ІІІ пригадав, що він є англіканським християнином, проте додав, що завжди думав про Британію як «спільноту спільнот». «Це змусило мене зрозуміти, — розповів новий король Британії, — що Суверен має додатковий обов’язок — захищати різноманітність нашої країни, в тому числі шляхом захисту простору для самої віри та її практикування через релігії, культури, традиції та вірування, до яких наші серця та розум спрямовують нас як окремих людей».

«Вірування, які процвітають у нашому різноманітному суспільстві, — додав монарх, — відрізняються. Вони та наше суспільство можуть процвітати лише завдяки чіткій колективній відданості життєво важливим принципам свободи совісті, щедрості духу та турботи про інших, які, на мій погляд, є суттю нашої нації. Як Король, я сповнений рішучості всім серцем зберігати та поширювати ці принципи в усіх громадах і для всіх вірувань».

Після промови Король Чарльз ІІІ поспілкувався з кожним релігійним лідером особисто.

«У моїй особистій розмові з королем я висловив йому співчуття з приводу упокоєння в Господі матері Його Величності, нашої улюбленої Королеви Єлизавети від імені нашого Патріарха Блаженнішого Святослава. Я також запевнив його в молитвах вірних українських, білоруських і словацьких греко-католиків Великої Британії», — розповів владика Кеннет Новаківський у коментарі Департаменту інформації УГКЦ.

Серед присутніх релігійних лідерів на аудієнції також були: архиєпископ Вестмінстерський кардинал Вінсент Ніколс (Римо-Католицька Церква), архиєпископ Кентерберійський Джастін Велбі (Англіканська Цекрва), Грецький православний архиєпископ Титейри і Великобританії Микита Луліас (Константинопольський патріархат), Коптський православний архиєпископ Лондона Анба Ангелос (Коптська Православна Церква) та інші.

Зустріч стала для релігійних лідерів Сполученого Королівства особливою нагодою зустрітися і поспілкуватися не лише з королем, а й між собою.