Кельнський архиєпископ вирушив із візитом солідарності в Україну

14 серпня 2024, 16:51 110

Упродовж шести днів кардинал Велькі відвідуватиме місця, яких торкнулася війна, спілкуватиметься із представниками Церкви, благодійних організацій, а також із тими, хто пережив окупацію, та родичами полеглих.

Кельнський архиєпископ вирушив із візитом солідарності в Україну
Кардинал Райнер Марія Велькі, фото: dpa / Oliver Berg

Про це повідомляє Vatican News із покликанням на інформагентство KAI.

Виявити солідарність із тими, хто постраждав від війни — така головна мета шестиденного візиту в Україну кардинала Райнера Марії Велькі, архиєпископа Кельна (Rainer Maria Kardinal Woelki — Erzbischof von Köln).

Зустрічі з тими, кого торкнулася війна

Перший етап — Львів, де німецький ієрарх відвідає благодійні проєкти, зустрінеться із представниками Церков і братиме участь у богослужіннях. Як зазнено, кардинал Велькі хоче відвідати міста Ірпінь, Буча та Гостомель та зустрітися з тими, хто пережив російську окупацію. У Києві він матиме зустріч із послом Федеративної Республіки Німеччина Мартіном Єґером. Також у програмі — зустріч з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, вшанування пам’яті полеглих на військовому кладовищі та зустріч з їхніми родинами.

З упованням на Бога

Перед тим, як вирушити в дорогу, кардинал Велькі заохотив до збереження перспективи надії, яка ґрунтується на вірі. «Бог нікого не залишає наодинці з бідою», — наголосив він, закликаючи до постійної довіри до Бога і терпеливості. «Молитва — це не опіум! Молитва означає: ми довіряємо Богові в певній справі», — закцентував він.

Солідарність з Україною

Кельнський архиєпископ востаннє відвідував Україну в 2018 році. Від початку повномасштабної війни Кельнська архидієцезія створила 3 спеціальні фонди по 500 тисяч євро кожен для швидкого реагування на надзвичайні ситуації. На кінець липня 2024 року підтримку отримали приблизно 50 проєктів на суму понад 1,2 млн євро.