«Кава для ЗСУ»: Як українська громада в Мілані підтримує наших захисників

6 березня 2024, 17:58 126

Українська громада Святого священномученика Йосафата в м. Мілан (Італія) від початку повномасштабного вторгнення ворожих військ на територію України провела чимало благодійних акцій і збірок на підтримку українських військових та цивільного населення. Одна з найуспішніших акцій за цей час — «Кава для ЗСУ», яка стартувала 26 серпня 2022 року і триває дотепер та отримала згодом також продовження серед інших українських громад на території Італії.

«Кава для ЗСУ»: Як українська громада в Мілані підтримує наших захисників

Про це йдеться на сайті Апостольського екзархату в Італії.

«Всесвітньовідомим фактом є те, що італійці п’ють багато кави. Чашка кави — традиційний початок дня для жителів Апеннінського півострова. Українці, що проживають на території Італії, теж люблять цей напій, а з появою акції „Кава для ЗСУ“ на подвір’ї церкви Святих Якова та Івана в Мілані, що є осередком української громади Святого священномученика Йосафата Апостольського екзархату, ще охочіше ним пригощаються, допомагаючи в такий спосіб українській армії», — зазначає капелан громади о. Ігор Крупа.

За період з 26 серпня 2022 по 31 грудня 2023 року завдяки цій ініціативі, а також акціям «Зігрій солдата — подаруй тепло», «Джгути — Турнікети для поранених», «ЗСУ на зв’язку — Старлінк», вдалося зібрати 43 805 євро. Ці кошти було витрачено на гуманітарно-медичні потреби ЗСУ, а саме придбано й передано в Україну: 112 зимових спальників, карематів і сухпайків, 6 генераторів, 21 планшет + 47 шт. павербанків, 8 старлінків, 550 турнікетів CAT 7, 6 тактичних медичних рюкзаків, комплекти термобілизни й набори засобів гігієни для 200 захисників, 4 356 упаковок вологих серветок, 1 650 пар шкарпеток.

«Кава для ЗСУ» у громаді Святого священномученика Йосафата в Мілані — це не просто кавомашинка і скринька для пожертви. Передовсім — це люди, які знаходять час усе належно організувати, підрахувати, закупити, підготувати, і ті, що мають можливість та бажання допомогти, підтримати українських воїнів у цей непростий для України час, випивши чашку кави після недільного богослужіння», — зазначає о. Ігор.

«Особливість акції „Кава для ЗСУ“ полягає в тому, що вона допомагає не лише військовим. Завдяки цій ініціативі люди, що приходять у неділю на Святу Літургію, не розбігаються по її завершенні, а мають змогу залишитися на чашечку кави, поспілкуватися, побачити знайомих. Це допомагає гуртуватися, відчувати себе частинкою свідомої української спільноти. Великою втіхою для людей є можливість поговорити за кавою також зі священником, який по завершенні своїх справ, із радістю приєднується до всіх. Ось так із простої чашки кави можна зробити великі справи, або іншими словами: малих донатів не буває. Маємо пам’ятати, що війна стосується кожного в Україні та за кордоном. Творімо добро! Разом до перемоги!» — додає священник.