Каталог виставки почаївської давнини з’явився у вільному доступі

10 жовтня 2023, 16:16 61

До вашої уваги пропонуємо ілюстрований каталог виставки почаївських старожитностей, що відбулася в межах Міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії і культурі України» 28–30 вересня 2023 року. Нагадаємо, що конференція була приурочена 250-річчю коронації папськими коронами Почаївської чудотворної ікони Матері Божої. Її організаторами є Провінція Найсвятішого Спасителя Василіанського чину Святого Йосафата в Україні, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ та Інститут історії Церкви Українського католицького університету. Наукова подія згуртувала 37 фахових дослідників з України та Польщі.

Каталог виставки почаївської давнини з’явився у вільному доступі

Тепер оргкомітет конференції прийняв рішення удоступнити PDF каталогу виставки, реагуючи на великий інтерес як вчених, так широкого загалу до цього невеликого видання.

Переглянути каталог можна за покликанням.

Співорганізаторами виставки є Державний архів Тернопільської області, Державний історико-культурний заповідник міста Острога, Інститут історії Церкви Українського католицького університету, Провінція Найсвятішого Спасителя Василіанського чину святого Йосафата в Україні, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Загалом у каталозі представлено понад 30 цінних експонатів з описами. На час виставки ці унікальні свідки історії Почаївської василіанської лаври Успення Пресвятої Богородиці з фондів і збірок Дрогобича, Львова, Острога, Рівного й Тернополя були зібрані разом уперше й поєдналися в унікальну композицію. Окремо треба відзначити, що у виставці зі своєю багатою колекцією на почаївську тематику (образки, світлини, філателія, медалики тощо) взяв участь львівський колекціонер Андрій Захарків-Олійник. А невістка відомого історика Івана Крип’якевича Леся Крип’якевич надала для родинну ікону (гравюру) Крип’якевичів — Почаївську Богородицю, і кілька цінних стародруків.

Сподіваємося, що як виставка, так виданий каталог пожвавлять інтерес українства і наших сусідів до багатої історії Почаївського василіанського монастиря — одного з найвизначніших українських релігійно-духовних і культурних центрів.

Наразі оргкомітет спільно з науковцями-учасниками конференції продовжує працювати над підготовкою збірника наукових праць, у якому будуть представлені матеріали конференції.

385898172 809300081196776 3148833310182056641 n

Пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії