Із прифронтового Берислава відбулася трансляція молитви на вервиці «Вервиця єднає»

12 листопада 2023, 22:14 428

11 листопада 2023 року з новозбудованого храму Мучеників Макавейських Одеського екзархату УГКЦ в м. Берислав Херсонської області відбулася онлайн-трансляція молитви на вервиці «Вервиця єднає». Її провадили голова Комісії охорони здоров’я Одеського екзархату, настоятель парафії о. Олександр Більський із мирянами. Молитовна ініціатива «Вервиця єднає» транслюється щоденно у прямому ефірі на «Живому телебаченні».

Це була особлива трансляція молитви, адже м. Берислав на початку широкомасштабного російського вторгнення 9 місяців було окуповане, а сьогодні його щоденно обстрілюють російські війська.

Від обстрілів постраждав греко-католицький храм, а також благодійна кухня, яка годувала численних мешканців, котрі залишилися без засобів для життя. Крім того, парафія зазнала й непоправних втрат — загинуло кілька парафіян.

Як зазначив під час трансляції молитви о. Олександр, «дуже символічно, що молимося 11 листопада, адже в цей день рік тому було звільнено Берислав від ворожої окупації». «Сьогодні особливо молимося, щоб наша українська земля якнайшвидше звільнилася від ворожих загарбників і щоб на цю землю знову повернулася радість та дитячий сміх. Поручаємо Богові в молитві всіх наших братів і сестер, які загинули в цій війні та просимо Божого благословення для нашої Батьківщини», — сказав о. Більський.

До слова, парафія Мучеників Макавейських м. Берислав була заснована у 2006 році. У 2015 році розпочалося будівництво однойменного храму. На початку широкомасштабного російського вторгнення парафія перебувала 9 місяців у російській окупації. Під час окупації і до сьогодні в парафії діє благодійна кухня-їдальня «П’ять хлібів і дві риби», заснована 2021 року. Щоденно місцеві жителі отримують безкоштовні обіди.

Після деокупації Херсонщини, у Навечір’я Богоявлення парафію з пастирським візитом відвідав екзарх Одеський владика Михайло Бубній. Єпископ благословив і розділив Святу вечерю з людьми, що опинилися у важких життєвих обставинах. Наступного дня, у Свято Богоявлення, архиєрей очолив Божественну Лутургію і Чин освячення води.

Пресслужба Одеського екзархату