Івано-Франківськ — 10-річчя заснування Івано-Франківської митрополії

13 грудня 2021, 10:45 23

В понеділок, 13 грудня 2021 року, з нагоди 10-річчя заснування Івано-Франківської митрополії в архикатедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську відбудуться урочисті богослужіння, які очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Івано-Франківськ — 10-річчя заснування Івано-Франківської митрополії

В межах візиту на Прикарпаття Глава УГКЦ очолить Архиєрейську Божественну Літургію та освятить нові горельєфи, які напередодні будуть встановлені на фасаді собору, ісповідникам віри владиці Павлу Василику та владиці Софрону Дмитерку — підпільним єпископам Станіславівським.

Програма святкування:

10:45 — зустріч Блаженнішого Святослава;
10:50 — освячення горельєфів;
11:00 — Архиєрейська Божественна Літургія.

Урочисті богослужіння транслюватиме ОТБ «Галичина». Пряма трансляція також відбуватиметься на каналах YouTube і сторінках Facebook «Живого телебачення» та Івано-Франківської архиєпархії. Для мешканців міста, які прийдуть на молитву, буде встановлений великий лед-екран.

14 грудня запланований візит Глави УГКЦ до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Пригадуємо, що 13 грудня 2011 року відбулася історична подія — отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ та Апостольського престолу, Отець і Глава УГКЦ проголосив заснування Івано-Франківської митрополії Української Греко-Католицької Церкви. Першим митрополитом став владика Володимир Війтишин. Івано-Франківська митрополія охоплює територію Івано-Франківської та Чернівецької областей і сьогодні до її складу входять Івано-Франківська архиєпархія, Коломийська та Чернівецька єпархії.

за матеріалами Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії