Історичний момент: у роботі Синоду Єпископів УГКЦ беруть участь аж шість нових архиєреїв

4 вересня 2023, 13:37 8987

Серед нових єпископів, що цього року вперше беруть участь у роботі Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувається в Римі, є владики: Максим Рябуха, Микола Семенишин, Андрій Хім’як, Петро Голіней, Володимир Фірман і владика-номінант Михайло Квятковський. Усі вони були проголошені єпископами після Синоду, котрий відбувся у липні 2022 року в Польщі.

Зліва направо: владика Максим Рябуха, владика Микола Семенишин, владика Андрій Хім’як, владика Петро Голіней, владика Володимир Фірман, владика-номінант Михайло Квятковський

На Літургії в базиліці Святої Софії, якою 3 вересня було урочисто відкрито синодальне діяння, Блаженніший Святослав назвав цьогорічний Синод безпрецедентним. Він зауважив, що на сьогодні Синод Єпископів УГКЦ складають 56 єпископів. «І це рекордна кількість! — наголосив Глава Церкви. — Що цікаво, переглядаючи напередодні матеріали Синоду, я помітив, що майже половина із них молодші за мене. Це означає, що наш Синод із року в рік не старіє, а молодіє. Тому ми називаємо наш Синод Синодом надії для нашої Церкви й українського народу».

Владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, висвячений у лютому 2023 року, розповів Департаменту інформації УГКЦ про свої враження від участі в першому в його житті Синоді: «Мої відчуття, як у першокласника. Я пригадав, як колись ішов перший раз у перший клас. Щось подібне відчуваю тепер».

41-річний владика Микола залишається наймолодшим за віком серед владик Синоду. З пережитого в перші дні він найбільше цінує нагоду молитися разом із владиками УГКЦ зі всього світу. «Відчуваю духовну потугу від нашої спільної молитви», — каже архиєрей.

Перший Синод для єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії - це і нагода особисто познайомитися з усіма співбратами в єпископстві. «Важливе також місце проведення Синоду. Вже пережив особливий досвід і ще в найближчі дні буде нагода для його поглиблення», — додав владика Микола.

Владика-номінат Михайло Квятковський, якого проголосили єпископом у День Незалежності України, у коментарі Департаменту інформації УГКЦ розповів, що захоплений тим, на якому високому рівні відбувається Синод. «Мене запросили до участі в дискусіях, хоч права голосувати я ще не маю. Приємно познайомитися із братами у єпископстві, владики мене тепло прийняли», — поділився він.

Від участі у своєму першому Синоді, який відбувається у другий рік повномасштабної війни росії проти України, майбутній єпарх Нью-Вестмінстерський очікує збагатитися душпастирським досвідом співбратів-єпископів і підготуватися якнайкраще послужити новоприбулим на Захід Канади українцям.

«Очевидно, що роботи багато. Наші вірні зараз переживають страшну війну в Україні, а в Канаді маємо тисячі новоприбулих біженців. У Нью-Вестмінстерській єпархії, де я служитиму, є понад 22 тисячі новоприбулих українців. Шукатимемо можливості їх підтримувати, служити їм, надавати пасторальну опіку. Для мене буде дуже цікаво почути про досвід наших єпископів із різних країн світу, корисно буде дізнатися, як вони зараз працюють, і отримати ідеї для праці», — розповів владика-номінант.