Хто співає, той перемагає: В Києві нагородили переможців конкурсу парафіяльних хорів

25 серпня 2024, 17:39 1504

У неділю, 25 серпня, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбулося нагородження переможців конкурсу парафіяльних хорів, організованого «Живим телебаченням». Після Літургії Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з учасниками конкурсу в синодальній залі.

Диригент хору «Воскресіння» парафії Христового Воскресіння УГКЦ зі Львова у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, Київ, 25 серпня 2024 року

Блаженніший Святослав висловив подяку хористам за їхній внесок у «втілення Божого дару голосу, який через спів у парафіяльних хорах стає молитвою». Він також відзначив важливість участі в конкурсі та наголосив на духовному значенні хорового співу.

«Співайте! Ми, можливо, не завжди усвідомлюємо, яке значення має спів у церкві. Кожен, хто співає, стає голосом цілого світу. Через ваш голос весь світ говорить із Богом», — зазначив Блаженніший Святослав.

Цитуючи 18-й псалом, де сказано: «Небеса оповідають славу Божу, і діло рук Його проголошує твердь небесна», — Предстоятель пояснив, що через спів у храмі небо і земля говорять із Богом: «Ви, співаючи, надаєте голос безголосому. Через вас увесь світ, небо і земля, співає на славу Божу. Тому багато хто вважає, що ті, хто співає в церкві, стають подібними до херувимів, до ангелів, які на небі безперестанно оспівують славу Бога».

Блаженніший Святослав також нагадав історію українців під час і після Другої світової війни, коли навіть у концтаборах вони створювали хори та співали. «Хор, музика допомагала українцям пережити складні часи. Хто співає, той перемагає», — наголосив Глава УГКЦ.

Він додав, що українці, які емігрують, часто гуртуються в хори, але з часом у чужій країні співають менше. «Українська земля має особливу силу, яка надихає нас співати. Ми створюємо один хор разом з ангелами і людьми, співаючи на славу Бога», — зазначив Блаженніший Святослав.

Наприкінці зустрічі він побажав хористам Божого благословення, щоби вони продовжували розвиватися в мудрості, Божій благодаті та професіоналізмі.

Переможцями другого конкурсу парафіяльних хорів, за оцінкою професійного журі, стали:

• Дорослий хор «Воскресіння» парафії Христового Воскресіння УГКЦ (м. Львів).
  • Дорослий хор «Basileus» парафії Святого Йосафата при монастирі Святого Миколая отців василіан (м. Мукачево).
  • Молодіжний хор «Слідами херувимів» парафії Святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії (м. Львів).
  • Дитячий хор «Quitollis» парафії апостолів Петра і Павла (с. Зимна Вода, Львівська обл.).

Приз глядацьких симпатій отримали:

• Дорослий Хор «Anima» парафії Святого Йосафата при монастирі св. Арх. Михаїла оо. Василіян отців василіан (с. Імстичово).
  • Дитячий хор «Надія» парафії Святого Василія Великого (м. Львів).

Команда «Живого телебачення» відзначила хор «Осанна» парафії Святого Йосафата (м. Люблін, Польща).

25 серпня переможці (крім хорів із Мукачево та Любліна) взяли участь у недільній Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Хор «Воскресіння» зі Львова супроводжував співом Літургію, а після цього відбувся спільний концерт на честь Дня Незалежності України.