«Христос воскрес» із мирної ірландської землі до страждальної України: українці в Ірландії відсвяткували Пасху

18 квітня 2023, 12:12 395

У свято Воскресіння Христового, 16 квітня, українська громада Блаженного священномученика Миколая Чарнецького в м. Дубліні (Ірландія) численно зібралася на урочисте богослужіння в одному з найбільших храмів столиці Ірландії — Богородиці Утішительки (Our Lady of Consolation).

Пасхальна Божественна Літургія, яку звершив душпастир для українців у Дубліні о. Василь Корніцький, розпочалося о 6:00, і вже о цій порі українці, серед яких і чимало новоприбулих біженців з України, заповнили храм.

Співом Літургію супроводжував квартет семінаристів Папської української колегії святого Йосафата в Римі «Fratelli»: Ігор Демидась, Іван Височанський, Андрій Хомен та Михайло Кузь.

Участь у Богослужінні взяли й ірландські римо-католицькі священники.

Після Літургії відбулося благословення пасхальних страв.

Вітаючи всіх із Воскресінням Господнім, о. Василь Корніцький зазначив, що «сьогодні ми, співаючи величну Пісню Перемоги тут, на мирній ірландській землі, просимо Бога, щоб наше „Христос воскрес“ із цієї церкви полетіло на нашу страждальну Українську землю. Як гарно, коли це „Христос воскрес“ співає зараз так багато нас зараз у цій церкві, яка стала домівкою і місцем, де ми як одна родина щонеділі єднаємося в молитві, разом сумуємо, плачемо, ділимося смутком, болем і просимо миру в Бога, який чує зітхання та відчуває глибину кожного людського серця».

Варто зазначити, що від початку повномасштабної війни росії проти України Ірландія прихистила понад 80 тисяч українців, які змушені були втікати від війни. УГКЦ в Ірландії для багатьох із них стала рідним острівцем, місцем зустрічі один з одним та Богом.

за повідомленням пресслужби УГКЦ в Ірландії