«Хочемо разом із вами застановитися над нашим спільним майбутнім», — єпископи УГКЦ у посланні 2021 року до духовенства, монашества і мирян

29 жовтня 2021, 22:10 5

Постсинодальне послання 2021 року «Надія, до якої нас кличе Господь» єпископи УГКЦ присвятили роздумам про спільне майбутнє Української Греко-Католицької Церкви на наступне десятиліття посеред викликів нинішнього світу.

У документі, який складається із семи частин, архиєреї стверджують, що за допомогою цього листа прагнуть роздумати, як Церкві бути живою та істинною Христовою Церквою, спільнотою Господніх учнів, посеред викликів нинішнього світу — у мирі та радості. На переконання архиєреїв, відповідь на це питання слід шукати з глибокою вірою в Ісуса Христа, з надією, нам даною, у свідомості батьківської любові Отця та сили Духа Святого, яка діє в нас.

«Дивлячись на десятиліття, яке стелиться перед нами, хочемо разом із вами застановитися над нашим спільним майбутнім», — наголошують владики.

Читайте повний текст Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2021 року до духовенства, монашества і мирян

Сім розділів, з яких складається лист, охоплюють тематику продовження душпастирського плану «Жива парафія», відкривають питання душпастирського навернення, розбудови мереж сопричастя, піднімають питання зцілення ран і лікування травм. Окремо ієрархи наголошують на необхідності практичної уваги до вбогих і маргіналізованих. А також у тексті йдеться про місію і значення християнської сім’ї як домашньої церкви і необхідність кожного члена Церкви брати участь у місійності і виході назустріч світові.

«Навернення наближає людину до Бога — єдиного Святого, а ця Божа близькість — з нами і до нас — робить нас плідними в духовному житті та душпастирському служінні та чинить успішною місію Церкви в усі часи та серед усіх народів», — сказано у документі.

За словами авторів постсинодального послання, ми не повинні обмежуватися проповіддю Божого слова тільки серед «своїх», а йти проповідувати різним народам зрозумілою їм мовою.

На переконання єпископів, щоб пропозиції і пріоритети, подані у листі, могли стати програмними на наступні роки в нашій Церкві, потрібно, щоб кожен із нас, відчув своє покликання і свою відповідальність перед Богом за отримані від Нього духовні дари.

«Відкиньмо все, що нас стримує від Христа! Відкриймося на дар Святого Духа, який сходить на кожного з нас і приносить свій плід через нас! Будьмо живими іконами Божої доброти у світі! Будьмо носіями миру і зичливими благовісниками Христової любові, яка не накидається, а запрошує до спільного життя з Отцем у Святому Дусі!» — заохочують у своєму посланні владики УГКЦ.

Повний текст постсинодального послання Синоду Єпископів УГКЦ «Надія, до якої нас кличе Господь» опубліковано 29 жовтня 2021 року на офіційному сайті УГКЦ.