Глава УГКЦ закликав світ засудити терористичні дії росії і подякував українським енергетикам

11 жовтня 2022, 14:39 745

Ми закликаємо всю міжнародну спільноту, очільників держав, Церков і релігійних спільнот, громадських організацій та інтелектуалів світу приєднатися до нашого голосу і рішуче засудити такого типу терористичні дії. Якщо ви будете сьогодні мовчати, завтра вас убиватимуть так само, як це сьогодні чинять із нами. Скажімо своє рішуче «ні» державі, яка вдається до таких вчинків, щоб досягати будь-яких цілей.

Ракетний обстріл росією Києва 10 жовтня, фото: Національна поліція України

Такий заклик зробив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 230-й день жорстокої, нелюдяної, кровопролитної війни.

Україна сьогодні, цього ранку, оговтується після масованого ракетного удару, який вчора росія завдала по всій Україні, по наших містах і селах. Відомо про десятки вбитих, десятки поранених… Підтверджено смерть 19 невинних жертв цієї масованої атаки. Тільки в Києві загинуло 6 осіб, понад 50 було поранено. За кілька годин росія випустила по Україні 83 крилатих ракет різного типу, десятки безпілотних літальних апаратів, начинених потужною вибухівкою.

«Ворог хотів нас залякати. Намагався знищити критичну інфраструктуру наших міст і сіл, зокрема електропостачання. Але українці вже давно перестали боятися. Такого типу атаки ще більше гуртують наш народ. Українці ще більше єднаються у своєму бажанні вистояти до кінця в цій борні. Сьогодні знову з самого ранку оголошена повітряна тривога в усій Україні. Не виключено, що і нині ворог повторюватиме подібний злочин», — сказав Предстоятель УГКЦ, підсумовуючи ранкові воєнні новини.

«Від імені усіх Глав Церков і релігійних організацій, що об’єднані у Всеукраїнську раду Церков, вважаю за свій обов’язок голосно і рішуче засудити цей акт тероризму, який російська федерація вчинила і чинить проти українського народу. Такі дії росіян є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права, правил і звичаїв ведення війни і не можуть бути по-іншому кваліфіковані, як військові злочини», — сказав Глава УГКЦ, засуджуючи терористичні дії росії.

На тлі трагедії, яка розгортається в Україні, Блаженніший Святослав запросив роздумати над стійкістю серед болю.

За його словами, наслідком цих свіжих подій, коли палали наші міста і села, є щоразу більший народний біль. Біль втрат. Біль тих, хто перебуває в російському полоні. Біль тих, хто зазнає тортур. Біль матерів, які втрачають своїх дітей на фронті. Біль мільйонів українців, які змушені покинути свої домівки. Біль народу, якого розпинає сьогодні несправедливий агресор.

Ми, християни, каже Глава Церкви, завжди переживаємо наш біль, єднаючи його з болем нашого розп’ятого Спасителя. І тоді наш біль стає рятівним, спасенним для нас самих і для світу. «Випробовування, які дозволяють нам знайти сенс у житті та здолати власний біль, допомагають нам відважитися взяти на себе нові обов’язки і перетворюються на досвід, який є скарбом для майбутнього служіння. Правильно пережитий біль стає скарбом мужньої людини», — сказав Предстоятель.

Архиєрей запропонував рецепт подолання болю: «Коли тобі боляче, спробуй подумати про інших, послужити їм. Іноді доводиться болем праці гасити біль серця. Біль наче вогонь загартовує нашу особистість». І додав: «Не біймося болю! Погляньмо йому у вічі і мудро, разом із Христом, за прикладом наших великих попередників, маймо відвагу пережити, вистояти серед болю».

Глава УГКЦ подякував медичним працівникам, які зокрема сьогодні рятують поранених людей, а також українським енергетикам, що впродовж останньої ночі відновили все енергопостачання наших міст і сіл, мережу, яку ворог намагався зруйнувати. «Дякую вам! Завдяки вашій праці ми перемогли цієї ночі і цього ранку. Сердечно дякую всім громадянам України, які на заклик наших енергетиків вчора більше ніж на 26 відсотків зменшили споживання електроенергії і таким чином дали можливість відновити зруйновану енергетичну інфраструктуру наших міст. Складаю уклінну подяку нашим протиповітряним силам України, які вчора збили майже половину російських ракет і таким чином не дали вбивчій руці агресора знищити багато наших міст і сіл», — сказав він.

«Сьогодні, цього ранку, під завивання сирени протиповітряної тривоги ми дякуємо Господу Богу, що живі. Дякуємо за наших захисників, дівчат і хлопців, наших військовослужбовців, рятувальників, усіх тих, хто рятує в Україні життя», — додав на завершення Глава УГКЦ.