Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату патріарха Йосифа Сліпого

10 липня 2024, 22:07 3934

10 липня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав разом із єпископами УГКЦ з України та з-за кордону, відвідав с. Заздрість на Тернопільщині. Там вони побували в родинному обійсті та Музеї патріарха Йосифа Сліпого.

Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату патріарха Йосифа Сліпого

Візит відбувся у 40-ву річницю відходу у вічність слуги Божого Йосифа Сліпого (упокоївся 7 вересня 1984 в Римі). З цього приводу в каплиці Положення ризи Пречистої Діви Марії, що розташована в музеї, Блаженніший Святослав звершив Панахиду за упокій свого попередника. Молитву супроводжували співом семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії.

У родинному обійсті Сліпих архиєреїв привітала голова Представництва Товариства Святої Софії (США) в Україні п. Данута Іванкович. Вона розповіла їм про дитячі роки Йосифа Сліпого в рідному селі, його навчання у школі та прагнення до наукової діяльності. Не оминула увагою й моменту зародження покликання до священства та спілкування з митрополитом Андреєм Шептицьким.

Данута ІванковичДанута Іванкович

Після цього п. Данута провела для єпископів екскурсію обійстям, розповівши про тогочасні обставини життя родини Сліпих.

Митрополит Борис Ґудзяк, владика Гліб Лончина та о. Андрій Онуферко поділилися з присутніми своїми спогадами про спілкування з патріархом Йосифом у Римі після його звільнення зі сталінських таборів. Варто зазначити, що саме патріарх Йосиф висвятив владику Гліба на священника 3 липня 1977 року в монастирі Святого Теодора Студита у Ґроттаферраті поблизу Рима.

Владика Гліб Лончина

На завершення візиту Блаженніший Святослав подякував п. Дануті за її «місію відкривати двері дому патріарха Йосифа для майбутніх поколінь».