Глава УГКЦ з душпастирським візитом відвідав Чернігівщину

11 липня 2023, 22:58 459

Цими днями Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, перебував із душпастирським візитом у Ніжині та Прилуках. Головна мета візиту — висловити і засвідчити свою підтримку нашим громадам і їхнім душпастирям у часи воєнного лихоліття. Також цей візит був нагодою побачити здобутки і труднощі наших парафій у цих містах.

Глава УГКЦ з душпастирським візитом відвідав Чернігівщину

Передусім у Ніжині Глава УГКЦ відвідав осередок місцевого Карітасу. Там тепер триває дитячий літній табір. Блаженнішого Святослава зустрів о. Роман Пушка, настоятель місцевої парафії УГКЦ.

Під час зустрічі з працівниками «Карітасу-Чернігів» йшла мова про головні напрямки діяльності осередку, про гуманітарні виклики, які постали перед українським народом, та про перспективи розвитку благодійної діяльності в регіоні.

«Здійснюється моя мрія: я дуже мріяв, щоб у кожній нашій парафії діяв Карітас. Тішуся, що у вас у Ніжині є такий осередок, де ми можемо просто ділитися вірою в Бога, який є любов», — сказав Блаженніший Святослав.

Після спілкування з працівниками Благодійного фонду «Карітас-Чернігів» та парафіянами Верховний Архиєпископ мав бесіду з дітьми, які перебувають у денному таборі «Вільні й незалежні». Відповідаючи на їхнє запитання, розказав їм, скількома мовами володіє та надихнув своїм прикладом юні серця вивчати й пізнавати нове, відкривати для себе світ і допомагати людям.

«Я ніколи не міг собі усвідомити, що освіта дітей чи брак доступу до освіти можуть бути гуманітарною проблемою. Стати поруч із вчителем та з дитиною, яка має право на освіту, — це наше гуманітарне завдання», — зазначив Блаженніший Святослав.

Окрім осередку, Предстоятель УГКЦ відвідав будівництво храму Святих Володимира та Ольги. Отець Роман Пушка розповів про нюанси зведення споруди та перспективи розвитку парафії: «У майбутньому ми плануємо повністю використовувати храм для соціального служіння». У стінах храму пролунала благословенна молитва для швидкого завершення будівництва.

Ще однією локацією, де побував Глава УГКЦ, стало приміщення міської ради. Тут він зустрівся з Іриною Грозенко, заступницею міського голови. Пані Ірина висловила слова великої вдячності Блаженнішому Святославу за ту допомогу, яку надає Церква мешканцям міста та вимушеним переселенцям.

У Прилуках Предстоятеля УГКЦ зустрічав о. Дмитро Горнакевич, настоятель місцевої громади. Він показав, як працює в місті Карітас (у ньому якраз проводили майстерклас із виготовлення цукерок).

Після цього прибули на місце, де триває спорудження храму УГКЦ. На території є пристосований для літургійних потреб вагончик, у якому відбулася зустріч із парафіянами. Блаженніший Святослав подякував вірним, що тримаються своєї Церкви і збираються у цьому вагончику на богослужіння. Помолившись спільно за перемогу і справедливий мир, Блаженніший Святослав завершив свій візит до Ніжина і Прилук.