Глава УГКЦ у Румунії помолився за упокій владики Василя Лостена

17 вересня 2024, 12:45 1083

16 вересня 2024 року, перебуваючи з душпастирським візитом у Румунії, Блаженіший Святослав, спільно із владикою Степаном Сусом та українськими священниками з Румунії, відслужив Панахиду за упокій новопереставленого владики Василя Лостена. Молитва відбулася у храмі Покрову Пресвятої Богородиці в м. Сігет, який покійний владика Василь допоміг збудувати.

Глава УГКЦ у Румунії помолився за упокій владики Василя Лостена

Цього ж дня Глава УГКЦ надіслав владиці Павлові Хомницькому, правлячому єпископу Стемфордської єпархії, листа-співчуття усім вірним єпархії. У листі, зокрема, наголошено, що «постать владики Василя Лостена поєднала не тільки тисячоліття і століття, а й континенти, віддалені один від одного тисячами кілометрів». І молитва за упокій його душі, що відбулася у храмі УГКЦ у Румунії, який збудовано завдяки його щедрим пожертвам, є цьому твердженню ще одним доказом.

Храм Покрову Пресвятої Богородиці в м. Сігет

Предстоятель УГКЦ зазначив, що владика Василь Лостен був найстаршим за віком і хіротонією владикою нашого Синоду, який своєю харизмою, рішучістю та своїм ентузіазмом був для всіх нас прикладом і Божим благословенням.

На завершення Панахиди Блаженніший Святослав закликав усіх вірних УГКЦ молитися, щоб милосердний Господь прийняв владику Василя у своїй вічній оселі.