Глава УГКЦ у Посольстві України в Німеччині: «Робимо спільну справу для захисту нашого народу»

10 вересня 2024, 15:51 222

10 вересня 2024 року в Берліні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відвідав Посольство України в Німеччині, де зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом України у ФРН Олексієм Макеєвим та його співпрацівниками. У зустрічі також взяв участь апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.

Блаженніший Святослав найперше подякував пану послу та його команді за важливу дипломатичну роботу із представлення Української держави, особливо в умовах війни.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальний стан державно-церковних відносин в Україні та Німеччині, а також перспективи їх розвитку на благо українського народу. Значну увагу приділили також питанням інтеграції новоприбулих українців у німецьке суспільство. «Ми робимо спільну справу для захисту нашого народу та національних інтересів перед світовою громадськістю», — зауважив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив на важливості ефективної комунікації між дипломатичними установами в Німеччині, українськими громадськими організаціями та церковними спільнотами. «Українська Греко-Католицька Церква завдяки своїй широкій мережі парафій є важливим центром для багатьох українців, які знайшли притулок у країнах нашого екзархату. Ці люди прагнуть бути активними як у самоорганізації в нових країнах, так і в підтримці захисників України на Батьківщині», — зазначив Глава УГКЦ.

Однією з тем розмови був також нещодавно ухвалений Закон України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій». Блаженніший Святослав наголосив, що цей закон має на меті захистити Церкви в Україні від перетворення їх на інструменти пропаганди та маніпуляцій державою-агресором. «Закон спрямований на забезпечення свободи в релігійній сфері, а не на заборону діяльності будь-якої Церкви. Твердження про те, що цей він забороняє діяльність конкретної Церкви, є спробою маніпуляції та повторює російську пропаганду», — зазначив він.

Глава УГКЦ також закцентував, що європейські держави захищають своїх громадян від небезпечних ідеологій, як-от «Ісламської держави». На його думку, доктрина «русского міра» становить аналогічну загрозу. Він ствердив, що проголошення російської агресії проти України «священною війною» Московським патріархом Кирилом абсолютно неприпустиме.

Під час зустрічі українські ієрархи поділилися планами щодо розвитку церковного життя в Німеччині та запросили пана посла відвідати катедральний храм УГКЦ у Мюнхені. Після цього вони поспілкувалися зі співробітниками українського посольства в Берліні.

Посол України висловив вдячність Главі УГКЦ за візит, який став для нього великою пошаною і честю. Він також подякував за висловлені думки та пропозиції, зокрема щодо вшанування жертв Голодомору. Як було зазначено під час зустрічі, пам’ять про ці події має бути святою для всіх нас, тому потрібно докладати зусиль для плекання цієї пам’яті як в Україні, так і за кордоном. Правду про цю трагедію світового масштабу потрібно донести до урядів та суспільств країн, де присутня наша Церква й українські дипломатичні представництва.