Глава УГКЦ у День матері: «Хочемо обійняти матерів, чиє материнство зранила ця жорстока війна»

14 травня 2023, 21:13 430

Особливо хочемо обійняти по-людськи і по-християнськи матерів, чиє материнство зранила ця жорстока війна. Тих матерів, які моляться за своїх синів і дочок, які воюють на фронті, просять, щоб Господь Бог, Пречиста Діва Марія зберегли їхніх діточок від убивчої руки ворога.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в неділю Самарянки та День матері, який Україна традиційно святкує у другу неділю травня.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що цієї неділі ми продовжуємо слухати слово Боже, осердям якого є символ води. За словами проповідника, слова про живу воду по-особливому звучать у контексті місяця травня.

«Травень — особливий місяць, коли все оживає. Коли є відчуття, що джерело життя б’є ключем серед довколишнього світу, природи. Цей місяць наша Церква традиційно присвячує Пречистій Діві Марії, яка в собі звершила Боже слово, яке сьогодні нам проголошується у Євангелії. Це про Неї і до Неї скаже Гавриїл у Благовіщенні: „Дух Святий зійде на тебе і сила Вишнього отінить тебе“. Це вона була першою, яка повірила, прийняла в себе живу воду благодаті Духа Святого», — сказав Глава Церкви.

«Кожна матір, — вважає він, — у постаті Пречистої Діви Марії знаходить взірець для наслідування, знаходить свою небесну Матір і покровительку власного материнства. А ми, вірні, бачимо Пречисту Діву Марію як ту, що повна благодаті, від якої по сьогодні до нас течуть ріки води живої благодаті Духа Святого».

Духовний лідер також зазначив, що нині в Україні й на поселеннях святкуємо особливе свято — День матері: «В усіх наших храмах ми сьогодні особливо молимося за кожну українську матір. Найперше дякуємо Богові за те, що посилає дар материнства нашому народові. Ми молимося за наших дівчат, які готуються до материнства, за наше подружжя, за їхню готовність співдіяти з Богом у дарі нового життя для нашого народу і нашої Церкви».

Блаженніший Святослав подякував тим жінкам, які не бояться викликів і тягарів свого високого материнського покликання.

Ми сьогодні разом тривожимося, молимося з тими матерями, які плачуть день і ніч, бо їхній син чи їхня донька перебуває у полоні. «Уявіть собі біль мами, якій повідомили, що її син чи донька пропали безвісти. Та бідна мама навіть не знає, як молитися за свою дитину. Чи вона є ще серед живих, чи вже серед померлих. Але хто може втішити плачучу матір, у якої війна вкрала її дитину?!» — риторично запитує проповідник.

Особлива молитва сьогодні звучала за матерів наших військовослужбовців.

Предстоятель привітав на Літургії спільноту матерів загиблих героїв, яка гуртується навколо Патріаршого собору. «Дорогі матері, прийміть сьогодні поклін, повагу за вас від вашої матері-Церкви», — сказав духовний лідер.

Споглядаючи обличчя на фотографіях, зауважив Блаженніший Святослав, ваших загиблих дітей, віримо, що вони в руках Божих біля джерела вічного життя.