Глава УГКЦ у 88-й тиждень війни закликав усіх 27 жовтня стати в молитві за мир в Україні та всьому світі

26 жовтня 2023, 22:28 3826

Закликаю всіх синів і дочок нашої Церкви як в Україні, так і на поселеннях долучитися до Дня посту і молитви за мир в Україні, на Святій землі та в усьому світі. Станьмо разом із Вселенською Церквою в молитві перед Божим обличчям і благаймо про мир. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному відеозверненні у 88-й тиждень великої війни, яку росія веде в багатостраждальній Україні.

Читайте також:
Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві

Цей тиждень, вважає Предстоятель, увійде в історію України та світу як один із найкривавіших. «Під вогнем російських бомб дрижить Херсон, мученицький Берислав. Під завалами шукали живих людей як у Дніпрі, так і в Запоріжжі. Здригався від ударів російських ракет і дронів Кривий Ріг. Та найбільш гарячим було зіткнення великих військових формувань довкола Авдіївки…», — із сумом розповів Глава Церкви.

Блаженніший Святослав висловив подяку різним міжнародним інституціям, які фіксують російські злочини в Україні. За його словами, днями Міжнародна комісія у справах зниклих безвісти, яку очолює п. Кетрін Бомбергер, повідомила, що за час війни в Україні зникло безвісти 30 тис. цивільних осіб.

«Ці цифри вражають… Це лише цивільні люди, лише ті, про яких знаємо… Тому ми хочемо сьогодні вкотре сказати, незважаючи на біль, кров, сльози і страждання: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — наголосив Блаженніший Святослав.

За спостереженнями Предстоятеля, минулий тиждень був неспокійний у всьому світі. Продовжується ескалація військового конфлікту на Святій землі.

«Перебуваючи на Папському Синоді в Римі, — розповів Блаженніший Святослав, — ми чули, що сотні мирних людей, зокрема і християн, загинуло в Секторі Гази. Той тиждень був неспокійним у різних містах світу через найвищий рівень терористичної загрози. Весь світ починає озброюватися. Проте особливо цинічними були заяви очільників Російської Православної Церкви про ядерну зброю, про те, що нібито вона виникла в росії за благословення святого Серафима Саровського. На тлі воєнного безумства, яке росія проєктує на весь світ навіть через своїх релігійних діячів, пророчий акт відмови України від атомної зброї — наступного року минає 30-та річниця цієї події — є чимось надзвичайним, що варте належної оцінки».

Сьогодні українці, за словами духовного лідера, які часом відчувають біль утоми від війни, запитують самі себе: звідки нам взяти сил, щоб далі жити, боротися і перемагати? Наша сила — в Бозі. Саме Господь Бог, Отець, Син і Дух Святий, є життєдавцем та джерелом нашого життя і на землі, і у вічності.

«Тому так важливо в ці драматичні часи історії України і світу жити в Бозі, щодня бути готовим стати перед Його святим обличчям», — наголошує Глава УГКЦ.

Читайте також:
Сьогодні у всіх храмах УГКЦ молитимуться за мир в Україні та світі

Блаженніший Святослав зазначив, що серед розбурханого війною життєвого моря Святіший Отець Франциск закликає весь світ 27 жовтня об’єднатися в молитві за мир, — за мир на Святій землі, за мир в Україні й за те, щоб жодні злочинці не експортували війну на масштаби людства.