Глава УГКЦ у 357-й день війни: Знову стогне і здригається українська земля під чоботом російського окупанта

15 лютого 2023, 15:47 196

Наростає біль від нових утрат. Знову ворог завдає щоденних нищівних ударів по всій території України, куди сягає своєю смертоносною зброєю. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 357-й день великої кривавої повномасштабної війни.

Прапор України на обстріляній цивільній будівлі в центрі Мар’їнки, фото: Сергій Нужненко

Предстоятель зазначив, ця доба, як і попередні, була сповнена великого військового протистояння на Сході та Півдні України. Знову стогне, здригається українська земля під бомбами, ракетами та чоботом російського окупанта.

Роздумуючи над нашим покликанням, Блаженніший Святослав звернув увагу на світло життя людини, яке потрібне, щоби вона правильно обрала стан, у якому відчуває покликання прожити своє земне життя.

«Згідно із вченням ранніх Отців Церкви, є два способи бути досконалим християнином: монаше життя, богопосвячене дівицтво, і подружжя. Сьогодні особливо хочу звернути увагу на наше геройське монашество. Справді, з ранніх часів Церкви бути цілковито посвяченим, жити у ціломудрiї задля Христа, у любові до Нього — це ідеал християнської досконалості», — вважає Глава Церкви.

«Апостол Павло переконував усіх своїх чад, дітей ранньої Церкви, залишитися у тому стані, у якому їх покликано: якщо в неодруженому, то служити Богові так; якщо в одруженому, то реалізовувати свій дар батьківства й материнства відповідно до тієї любові, яку Христос об’явив до Церкви і видав себе за Неї, — звертає увагу Предстоятель. — Нині ми так потребуємо мужніх, відважних богопосвяченних осіб, які все своє життя віддали на служіння Церкві та народові».

Бути батьком чи матір’ю, бути покликаним до подружнього стану — це теж безцінний дар і завдання. Справді, треба мати сміливість, щоб не боятися викликів та тягарів сімейного життя. Із відмінностей між цими станами зовсім не випливає, що котрийсь із них кращий чи гірший.