Глава УГКЦ у 344-й день війни: «Боже, поможи врятувати тих, хто сьогодні волає за порятунком у Краматорську»

2 лютого 2023, 16:14 345

Ми сьогодні поділяємо біль нашого героїчного Краматорська, єднаємося з ним у скорботі та молитві. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 344-й день великої, кривавої, повномасштабної війни.

Рятувальники розбирають завали житлового будинку у Краматорську, зруйнованого російською ракетою, фото: Сергій Коровайний

«Найбільшою трагедією останньої ночі був потужний ракетний обстріл міста Краматорська, що на Донеччині. На ранок відомо, що зруйновано вісім багатоповерхових будинків. Щонайменше 3 людини загинули і понад 20 отримали поранення різного ступеня важкості», — зазначив у ранковому зверненні Предстоятель, підсумовуючи новини війни за останню добу.

Глава Церкви наголосив, що біль в Україні, який наростає, небезпека постійних ракетних ударів по всій території, постійна інформація про те, що росія готує наступні потужні наступальні операції справді створює атмосферу великого занепокоєння, але віра в Бога, довіра до нашого українського війська допомагають українцям долати страхи і біль.

Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, як лікувати рани розколів і поділів між християнами.

Роздумуючи про конфесіалізацію як про протистояння між конфесіями, він наголосив, що таке намагання забрати іншій християнський спільноті право на існування наклало дуже глибокі рани на християнське тіло України.

«Ще більше лихо стається тоді, коли одна з конфесій перетворюється на державну релігію. У такому разі держава починає її насаджувати, ба більше, переслідує, нищить, вбиває всіх тих, хто належить до інших християнських спільнот. Тому історія Київської Церкви, зокрема XVII і XIX століття, — це історія кровопролиття, мучеництва за єдність християн Української Греко-Католицької, чи, як тоді її називали, Унійної Церкви», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.

Предстоятель згадав мученицьку смерть святого священномученика Йосафата Кунцевича у 1623 році. Цьогоріч ми відзначаємо 400-річчя його мучеництва. «Мученики нашої Унійної Церкви були мучениками за єдність християн. Вони окропили своєю кров’ю цю святу, благородну справу (хоч у різні історичні періоди її розуміли по-різному). Багатьох зі святих мучеників Унійної Церкви ми поки що не знаємо, забули і маємо ще їх для себе відкрити, зокрема з центральних земель нашої Батьківщини», — зазначив він.

А також вказав на праведного митрополита Андрея Шептицького, який став предтечею екуменічного руху Другого Ватиканського Собору, випередив, можливо, у дусі унійних прагнень Київської Церкви цей Собор майже на 50 років. «Митрополит навчав своїх священників приймати православних братів як своїх і разом із ними будувати „Рідну хату“», — пригадав архиєрей.

«Тому молімося сьогодні за те, щоб ми виносили з історії, окрім негативної, позитивну пам’ять, яка будує, єднає і лікує рани. Нехай приклад наших великих і святих попередників надихає нас прямувати до єднання християн, яке є святою, богоугодною справою», — закликав Блаженніший Святослав.