Глава УГКЦ у 340-й день війни: «Герої Крут надихають сучасну молодь боронити Україну від новітніх муравйових, що йдуть убивати»

29 січня 2023, 17:08 268

Геройський приклад студентів ще з 1918 року надихає дівчат і хлопців, сучасну молодь, боронити Україну перед новітніми муравйовими, які йдуть убивати, нищити, плюндрувати і вигублювати. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 340-й день повномасштабної війни.

Фото: Олег Богачук

Предстоятель зазначив, що впродовж минулого дня і цієї ночі від російських ударів, ракет і бомб знову здригалася українська земля. Важкі бої ідуть на Донеччині й Луганщині. Ворог невпинно атакує біля Вугледара, Авдіївки, Бахмута. Наші хлопці й дівчата мужньо боронять Батьківщину, а ворог намагається вбивати всюди, куди засягає його вбивча зброя. За словами Блаженнішого Святослава, збільшується кількість дітей, які є жертвами цієї війни. За офіційною статистикою на вчора 459 дітей вбито, а 917 поранено.

«Тож усього 1376 дітей зареєстровані як жертви цієї війни. Проте справжня кількість є набагато більшою. Відвідуючи ватиканську лікарню «Bambino Gesú» в Римі, ми дізналися, що тільки цей заклад прийняв на лікування близько двох тисяч українських дітей. Діти продовжують страждати. Той світ, у якому страждають діти, не має майбутнього», — вважає Глава Церкви.

У російських концтаборах, наголосив духовний лідер, сьогодні перебуває понад 20 тисяч цивільних українських громадян.

«Ми за них молимося, просимо Господа Бога про їхнє звільнення. Ще до сьогодні перебувають в ув’язненні, зазнають тортур наші отці Іван і Богдан в Бердянську. Ми благаємо Господа і всіх, хто тільки може нам допомогти, звільнити цих мужніх священників, які ув’язнені і терплять Христа ради», — сказав Блаженніший Святослав.

Сьогодні свята неділя і ми знову ж таки хочемо молитися за єдність між християнами. «Єдність не означає поглинання однієї Церкви іншою чи зростання одної християнської спільноти внаслідок прозелітизму, тобто навернення або приєднання інших. Йдеться про не про об’єднання структур, а про внутрішню, містичну єдність. А найвищим знаком єдності Христової Церкви є Його Тіло і Кров — Таїнство Пресвятої Євхаристії», — зазначив Предстоятель.

Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. «29 січня, — розповів він, — згадуємо геройський вчинок київських студентів 1918 року. Ті молоді хлопці, студенти і курсанти, яких було трохи більше ніж 400 осіб, вийшли, щоб грудьми закрити українську столицю від війська кровожерного московського нападника генерала Муравйова, до складу якого входило понад 4000 військових. Українські хлопці полягли в нерівному бою біля містечка Крути на Чернігівщині, віддали юне життя за свободу Батьківщини. Їх тлінні останки спочивають на Аскольдовій могилі в Києві. Ми сьогодні біля нашої парафії урочисто віддаємо їм належну шану».

«Вшановуючи геройський приклад української молоді 1918 року, ми сьогодні молимося за наших дівчат і хлопців, які є героями України третього тисячоліття», — зазначив Блаженніший Святослав.