Глава УГКЦ у 332-й день війни: «Господи, захисти нас перед обличчям ворога»

21 січня 2023, 17:30 235

Отче наш Небесний, дай нам, християнам третього тисячоліття, відкрити своє Божественне синівство, усвідомити, що ми є синами і доньками Твоїми. Боже, ми знаємо, що добрий батько завжди захищає своїх дітей. Господи, захисти нас перед обличчям ворога, який приходить, щоб нас нищити і вбивати.

Глава УГКЦ у 332-й день війни: «Господи, захисти нас перед обличчям ворога»
Український військовослужбовець у Бахмуті, фото: Євгеній Малолєтка

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 332-й день великої, повномасштабної війни, яку росія принесла на наші землі.

«За ранковими повідомленнями, ворог невпинно атакує українську землю, і було відбито атаки ворога біля 12 населених пунктів […] Вчора Сумщина пережила рекордний обстріл з території російської федерації. Харківщина та Чернігівщина на Півночі знову перебувають під постійним військовим прицілом. Ракетами ворог обстріляв сім населених пунктів України, зокрема такі наші міста-мученики, як Запоріжжя і Херсон», — сказав Предстоятель.

У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздуми над змістом свята Богоявлення, розкривши таємницю Таїнства Хрещення. Зокрема, звернув увагу на нове народження з висоти, яке людина переживає у цьому Таїнстві.

Глава Церкви пояснив, що образ нового народження з висоти святий Іван Богослов використовує для того, щоб пояснити, що означає зануритися в Бога, стати Його сином і донькою за благодаттю. А також пригадав сцену зустрічі Ісуса Христа з Никодимом, яка, за його словами, по-іншому розкриває зміст події, яка сталася над Йорданом і яку ми пережили, отримавши Таїнство Хрещення. Під час зустрічі Христос запевняє Никодима, що коли хтось не вродиться з висоти, не бачити йому Божого Царства.

«Отож у Таїнстві Хрещення ми, люди, переживаємо нове народження. Ми народжуємося з висоти. Тут, можливо, глибше розкривається зміст поняття бути хрещеним водою, вогнем, Духом Святим. Сам Іван каже: „Слідом за мною йде сильніший від мене, я хрещу вас водою, в Він буде вас хрестити Духом Святим і вогнем“», — сказав Глава УГКЦ.

І додав: «У йорданських водах нам об’явилося Божественне синівство в особі Ісуса Христа, Божого Сина. Ми стаємо синами Божими, народжуючись від Бога, а не від похоті людини, у Таїнстві Хрещення. Тому наше Боже синівство — це не якась метафора, а відкриття глибшої правди про те, ким ми є — як ті, що наново з води і Духа з висот, від Бога, народилися».

Щоб пояснити це своїм слухачам, свого часу святий Іван Золотоустий говорить про Таїнство Хрещення так: «Уявімо собі золоту чашу, яка була пошкоджена. Хоч би як ми її ремонтували, завжди буде видно, що вона була пошкоджена. Що ж потрібно зробити, щоб усунути її ґанж? Треба її переплавити, надавши тієї самої форми. І вона вже буде новою, переживе нове народження. Щось подібне стається з людиною, яка занурюється в хрещальні води, переживає Хрещення Духом Святим та вогнем і виходить Божою дитиною, народженою від Нього».