Глава УГКЦ у 284-й день війни: «Найбільше нас дивує мародерство росіян, яке вони продовжують чинити на окупованих територіях»

4 грудня 2022, 15:54 737

Ворог продовжує здійснювати різні злочини на окупованих територіях, але що найбільше нас усіх дивує — це повсюдне мародерство. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 284-й день повномасштабної війни, яку росія принесла на мирну українську землю.

«Хоч би як нашим людям було важко, ми ніколи не громили магазини, не розбивали складів із продовольством. Натомість ті, що буцімто мають владу на цих територіях, займаються мародерством. От у Новій Каховці росіяни вдерлися до крамниць і почали красти навіть морозильні камери й касові апарати. Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — розповів духовний лідер.

Предстоятель відзначив, що впродовж минулої доби на всій лінії фронту йшли тяжкі бої. Наші воїни мужньо обороняють Батьківщину, але просять про молитву за те, щоб вони мали духовну силу протистояти тій навалі.

«Помолімося за наших захисників на Донбасі!» — закликав Глава Церкви і продовжив: «На жаль, ворог посилює репресії, приниження стосовно мирного населення на окупованих територіях. Проводяться численні обшуки, арешти, тортури, зникають люди, про яких потім немає жодної звістки. Наші героїчні священники з Бердянська — Іван Левицький і Богдан Гелета — далі перебувають у полоні і щодня зазнають принижень і тортур».

Блаженніший Святослав зауважив, що сьогоднішнє свято Введення у храм Пресвятої Богородиці є святом християнського виховання.

«І ось постать Пречистої Діви Марії сьогодні нам розкриває зміст такого виховання. Ми говорили, що будь-яка виховна модель базується на певних антропологічних основах, на уявленнях про те, ким є дитина, що її ми маємо виховати. Бо виховати означає розвинути всі здібності, таланти дитини, а відтак передати їй основні цінності, вміння, знання та досвід. І ось у цьому святі розкривається глибинний досвід саме християнської моделі виховання і освіти», — вважає архиєрей.

Духовний лідер нагадує, що основою християнської педагогіки є Божественне Одкровення про те, що людина створена на образ і подобу Бога. І сьогоднішнє свято начебто розкриває цю ідею, допомагає нам глибше зрозуміти, що це означає.

«Людина є храмом Святого Духа. Це означає, що виховувати дитину, християнина означає розвивати людину, яка є жилищем Бога на землі, будувати храм Святого Духа. Пречиста Діва Марія входить у святая святих Єрусалимського храму як найважливіша, найцінніша його частина — кивот Завіту», — підкреслив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав у сьогоднішньому святі закликав новими очима подивитися на наших діточок.

«Погляньмо на них як на храм Святого Духа. Виховання дітей подібне до будівництва Божого храму. А храм — це місце, простір, де живе сам Бог. Тому ми маємо поважати наших дітей, учнів і студентів, не просто як звичайних людей, а як християн, що є жилищем живого Бога», — закликав Глава УГКЦ.