Глава УГКЦ у 283-й день війни: «Війна — це саме той момент, коли перевертається світ, тому шукаємо опори»

3 грудня 2022, 18:03 675

Незважаючи на жорстокість окупанта, цинізм нищення можливості жити навіть на тимчасово окупованих територіях, ми можемо з гордістю сказати, що Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 283-й день повномасштабної воєнної агресії росії проти нашої Батьківщини.

Українські військові на Бахмутському напрямі, фото: Радіо Свобода / Сергій Нужненко

Предстоятель відзначив, що на всій лінії фронту впродовж минулої доби точилися тяжкі бої. Місцем найактивніших досі є Донеччина. Бахмут і Авдіївка перетворюються на легендарні місця незламності нашого війська, народу, Батьківщини…

«Дякуємо Господу Богові та Збройним силам України за те, що в цей суботній ранок ми живі й можемо служити Богу та Батьківщині, проповідувати Україні та світові радість Христового Євангелія — тієї божественної сили, з якої випливає наш оптимізм, віра, надія і любов», — сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, як правильно забезпечувати повноцінний, усесторонній навчально-виховний процес школярам в умовах війни.

«Виховувати, — каже він, — означає передавати цінності. Тому шкільна освіта — це передавання не тільки знань, але й того життєво важливого досвіду, людської мудрості, поведінки, людяності в умовах нелюдських обставин. І саме в таких критичних моментах життя, історії ми відчуваємо, що справжні цінності, які хочемо передати прийдешнім поколінням у виховному процесі, є життєво важливими для подолання зневіри й розгубленості, для можливості вистояти у критичних обставинах».

Інколи, вважає духовний лідер, у нас виникає відчуття, що діти, особливо підлітки, випробовують межі. Насправді вони шукають твердої опори для будівництва свого життя. Життєві цінності, зокрема духовні, — головний елемент будь-якого виховання та освіти.

Предстоятель просить згадати Архімеда, який говорив: «Дайте мені точку опори і я переверну світ».

«Ми відчуваємо, що війна — це саме той момент, коли перевертається світ, руйнується звичне, усталене життя. Тому шукаємо опори. І так важливо, щоб наш навчально-виховний процес у школах, як і виховання у родинах, був моментом, коли ми самі знаючи, де шукати точки опори, допоможемо знайти її нашим дітям. Для нас, християн, такою опорою є віра в Бога. Адже якраз зі сили Христового Євангелія випливають усі цінності, які допомагають вистояти».

Праведний митрополит Андрій Шептицький, пригадує Блаженніший Святослав, зауважував, що коли починається війна, то найтяжче знайти справжню людину. Він стверджував, що під час воєнних дій людяність, добре слово, можливість опертися на когось, хто поруч, рідкість, відтак набагато цінніші, ніж їжа. Тому так важливо допомогти іншим знайти опору в житті.