Глава УГКЦ у 282-й день війни: «Медійні обставини, у яких живуть діти, глибоко впливають на їхню уяву»
Нам потрібно подбати про якісний контент на телебаченні та радіо. Ми повинні розуміти, що радіо, телебачення чи інші засоби масової інформації не повинні думати лише про розвагу будь-якою ціною. Завжди потрібно дбати про те, щоб наша інформаційна політика мала якісну виховну складову, показувала, заохочувала до високих зразків людяності, зокрема під час війни. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 282-й день війни.
Предстоятель розповів, що цієї ночі ворог знову обстріляв Запоріжжя. У щойно звільненому Херсоні внаслідок обстрілів продовжують гинути люди. Ми не перестаємо молитися за місто Нікополь на Дніпропетровщині, бо кожна ніч для його жителів перетворюється на пекло. Більшість із них бояться ночувати у своїх домівках. Той, хто має авто, на ніч виїжджає в поле і ночує там. Уявіть, закликав Блаженніший Святослав, як це — провести ніч в українському степу взимку, бо твоя домівка під прицілом російського окупанта.
У цей день Патріарх звернув увагу на проблему булінгу та насилля у шкільних дитячих середовищах. «Тож нам треба докласти ще багато зусиль до того, щоб наші діти від шкільної лавки виховувалися в чіткому "ні насильству" у будь-яких його формах і проявах, щоб вони відкривали для себе велич і гідність людини, не маючи спокуси принизити іншого. Як ми вже згадували, принципи побудови стосунків формуються в родині. Якщо діти в сім’ях потерпають від домашнього насильства, вони часто приносять свій досвід до школи і в ті товариства, які вони формують. Тому дуже важливо огорнути сучасних дітей увагою і любов’ю», — сказав архиєрей.
«Діти є дзеркалом своїх батьків, а дитячі колективи — дзеркалом ширшого суспільства, у якому діти живуть і розвиваються. Дуже важливо вчасно реагувати на всі ті серйозні виклики булінгу в школах на рівні місцевих громад, на рівні навіть наших парафіяльних спільнот. Важливо, щоб наші законодавці на всіх рівнях справді подбали про те, щоб гідно й ефективно на законодавчому рівні можна було захистити гідність дитини від будь-якого виду насилля, щоб можна було на перше місце в нашому суспільстві поставити справжні людські цінності, які стоять на сторожі гідності людини», — наголосив Блаженніший Святослав.
Він зазначив, що ми маємо захистити українську школу від різних людиноненависницьких ідеологій, які пропагують ненависть, зло, насилля і війну. «Як багато ми трудилися, щоб з української школи викинули комуністичну ідеологію! І сьогодні, відповідно до українського законодавства, жодна з ідеологій не може становити основи будь-якої національної політики, зокрема в галузі освіти. Але бачимо, що новітні ідеології, які викривляють цілісну християнську антропологію, часом вриваються в наші навчальні і виховні заклади. Ми повинні подбати, щоб гідність людини як Божого образу і Божої подоби все ж таки була в основі наших навчальних, виховних та інших заходів», — сказав Патріарх.
Блаженніший Святослав подякував Господу Богу за звільнення 50 українських військовослужбовців із полону і закликав молитися за повернення усіх інших військовополонених, бранців, заручників, які сьогодні переживають приниження, тортури, насилля, зокрема за ув’язнених отців Івана та Богдана.
Департамент інформації УГКЦ