Глава УГКЦ у 245-й день війни: «Росія веде війну на вилюднення, щоб якнайбільше українців покинули Батьківщину»

26 жовтня 2022, 18:05 1586

У Дніпрі серед загиблих — вагітна жінка, яка згоріла у своєму автомобілі. Від цих кадрів і новин справді стискається серце, на очі навертаються сльози, а християнське сумління кличе нас до молитви і до дії. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 245-й день масштабної війни росії проти України.

Наслідки ракетного удару по Дніпру 25 жовтня

Предстоятель відзначив, що українські міста і села знову піддаються масовим ракетним обстрілам та бомбардуванням. Учора ми особливо молилися за місто Дніпро, де наші захисники мужньо збили російські ракети, але все ж таки сталася трагедія на одній із автозаправок цього міста і загинули люди. Є багато поранених.

«Це яскравий приклад, що ворог не тільки завдає ударів по всій лінії фронту, а й намагається обстрілювати прифронтові міста, нищити інфраструктуру наших міст і сіл, залякувати наше населення, намагаючись витіснити українців з їхньої землі. Це війна на вилюднення, щоб якнайбільше українців покинули свою Батьківщину», — наголосив Предстоятель.

«Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! І ми дякуємо Господу Богу і мужнім Збройним силам України за те, що подарували нам ще один ранок», — наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви продовжив роздуми над тим, як нам, суспільству, Церкві, державі, виконати свої обов’язки стосовно української сім’ї. Останніми днями, пригадав він, ми говорили, що сім’я має особливі права, а суспільство, Церква, держава — обов’язки щодо родини. Сім’я як плідний, нерозривний, вірний союз між чоловіком і жінкою, який скріплений Святим Таїнством подружжя, потребує повсякчасної підтримки і уваги.

Духовний лідер відзначає, що часто почуття згасають, з’являється рутина, щоденні обов’язки, кризи часто виникають через певне непорозуміння або неусвідомлення членами подружжя власних завдань і покликань. Тому ми повинні все зробити для того, щоб підтримати сім’ю, зокрема під час кризових періодів її історії.

Блаженніший Святослав закликав огорнути підтримкою і любов’ю ті родини, які перебувають у кризі.