Глава УГКЦ у 242-й день війни: «Помолімся за Херсон і дітей-сиріт, яких ворог депортує в невідомому напрямку»

23 жовтня 2022, 17:50 722

Сьогодні мати світло вдома стає розкішшю… Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверененні у 242-й день війни масштабної війни росії проти України.

Фото: Уніан

Предстоятель відзначив, що вчора по Україні було завдано масованого ракетного удару, який був гірший за хвилі ракетних ударів 10 та 11 жовтня. Учора, наголосив Блаженніший Святослав, лише за один день ворог зруйнував важливі вузли забезпечення електроенергією України в 9 областях нашої Батьківщини. Це Вінницька, Волинська, Рівненська, Харківська, Хмельницька, Кіровоградська, Чернігівська та Запорізька області. Постраждала також Одещина. Відповідно до повідомлень, за підсумками терористичного удару, півтора мільйона українців залишилися без доступу до електроенергії.

Глава Церкви всіх синів і дочок нашої Церкви, усіх людей доброї волі в усьому світі до особливої молитви за український Херсон. Сьогодні це місто на Дніпрі на Півдні України стає центром величезного протистояння. Окупанти грабують, нищать це місто, виганяють з нього мешканців. Перетворюють його на форпост майбутніх важких боїв, де може пролитися дуже багато крові.

«Але особливо болить серце за сиріт, які, будучи позбавленими батьківської опіки, є найбільш вразливими, зокрема серед жахіття війни. Ось до нас дійшла інформація, що 46 вихованців Будинку дитини Херсона насильно депортують до Сімферополя. Молімося за тих сиріт. Давній обов’язок єпископа християнської спільноти — насамперед дбати про вдів і сиріт. Помолімося за тих сиріт, яких крадуть в України і депортують потім у невідомому кінцевому напрямку», — закликав Блаженніший Святослав.

У цей день духовний лідер продовжив роздумувати над тим, якою повинна бути Україна після закінчення війни.

«Ми всі знаємо, — сказав він, — що тієї України, як, зрештою, тієї росії і того світу, що існували до 24 лютого, вже більше немає. Однак наше завдання — робити все, що від нас залежить, аби і Україна, і світ стали кращими, ніж ми були до тієї трагічної миті. Ми бачимо, що можемо це зробити з Божою допомогою і завдяки вселенській, міжнародній солідарності».

Глава Церкви поділився роздумами над тим, як зміцнити інститут сім’ї в Україні як підтримати наших наречених, які готуються до шлюбу, як супроводжувати молоді подружжя, що роблять перші кроки до спільного життя, — перші кроки своєї дороги до святості удвох. Він зосередив увагу над тим, що робить подружжя дійсним, яким чином потрібно підготуватися молодим людям до святого дійства.

За його словами, У нашій Церкві існують спеціальні програми підготування до цього Таїнства. І, по суті, однією з цілей цього підготування є допомогти нареченим усвідомити, а відтак висловити свою подружню згоду.

Що означає взяти якусь особу за жінку? Що означає взяти собі свого коханого за чоловіка? «Це означає дати згоду, прийняти три засадничих, найбільших блага подружнього життя, тобто погодитися на певні дари, які ця особа, це Святе Таїнство приносить у твоє життя», — сказав Предстоятель.

Перше благо полягає в тому, що подружжя є не просто якимсь людським контрактом, угодою між двома, а одним із семи Святих Таїнств Церкви.

Друге благо подружнього життя — це його вірність і нерозривність. Коли хтось не погоджується брати собі за жінку чи за чоловіка когось на все своє життя аж до смерті, коли хтось не погоджується на те, що це подружжя є нерозривним, тоді такий шлюб може бути недійсним, таким, що не відбудеться.

І третім дуже важливим благом подружнього життя є народження дітей.

«Таїнственність, вірність, дар дітонародження — це ті блага, які наречені повинні свідомо і добровільно прийняти та на них погодитися. А Господь Бог обдарує щедро», — підсумував Блаженніший Святослав.