Глава УГКЦ у 193-й день війни: «Хоч ворог руйнує, ми маємо будувати, бо будівничий — це той, хто вміє перемагати»

4 вересня 2022, 12:53 202

Будуймо! Хоч інші намагатимуться руйнувати, а ми будуймо! Будівничий, невтомний будівничий — це той, хто вміє перемагати. Хто будує — вже є переможцем. Хто несе добро, той завжди переможе зло. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 193-й день повномасштабної війни росії проти України.

Предстоятель відзначив, що в останні дні, останні тижні ми знову бачимо велику консолідацію українців, які ще більше готуються не тільки для того, щоб  протистояти ворогові, а й для того, щоб справді допомагати один одному, відповідно до нових обставин.

«Особливо ми вдячні Збройним силам України за те, що ми живі, що Україна стоїть і Україна крок за кроком намагається звільняти свою землю від кровожерного російського окупанта», — сказав Блаженніший Святослав.

У цей день Предстоятель продовжив роздумувати над тим, якою повинна бути наша Україна після перемоги, як будувати квітучу Україну, як подбати про її добробут.

Глава УГКЦ навів ще одну цінну пораду праведного митрополита Андрея Шептицького: «Неси добру звістку і роби добро. Пізнай красу світу, а не руйнуй її. Твій стан — це навчитися давати, а не брати. Тому не кради того, що не є твоїм. Розвивай таланти та здібності».

Ми знаємо, каже він, що Божа заповідь «Не кради» належить до Божого закону. «Але як важливо цей Божий закон втілювати а нашому господарському житті, у тих моментах, коли ми думаємо про справедливу економіку, розвиток інших видів нашої господарської діяльності. Як важливо навчитися поважати ближнього і поважати його майно», — переконує Глава Церкви.

«Ми бачимо, — відзначив архиєрей, — що окупант приходить, щоб красти. Зокрема, ті свідчення поведінки окупантів на півдні нашої Батьківщини в останні тижні просто кричущі. Вороги приходять і виганяють українців з хати, а поселяють там свої родини…».

Тому так важливо, вважає Глава УГКЦ, плекати відчуття краси, навіть серед огидності руйнувань війни. Бо ми сьогодні під час війни, на жаль, бачимо картини знищеної землі, картини зруйнованих міст і сіл.

«Але нехай саме відчуття Божої краси, краси того створеного світу, все ж таки дозволить нам перемагати зло, яке проявляється в руйнуванні», — закликав Предстоятель.

Блаженніший Святослав подякував духовенству і монашеству, яке цими тяжкими днями залишається зі своїм народом, зокрема на окупованих територіях, на територіях, де ведуться бойові дії.