Глава УГКЦ у 192-й день війни: «Триває п’ята велика хвиля евакуації з зони бойових дій, яка є досить непростою у сучасних реаліях війни»

3 вересня 2022, 18:27 225

Під час війни ми бачимо як страждає довкілля на Півдні нашої Батьківщини, де є унікальні заповідники і унікальна екологічна зона, зокрема на узбережжі Чорного моря по сьогодні палають унікальні реліктові ліси. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 192-й день повномасштабної війни росії проти України.

Фото: Emilio Morenatti / Associated Press

«Загинуло дуже багато видів тварин, які вже не можна відтворити», — додав Предстоятель.

Глава Церкви зауважив, що впродовж минулого дня і цієї ночі Україна здригалася під російськими бомбами. Активні бойові дії ведуться впродовж усієї лінії фронту. Проте найбільш активними бойові дії є все ж таки на Донеччині. Ворог намагається там прорвати оборону українських військ. І невпинно наступає на місто Бахмут, Авдіївку, Слов'янськ. Але отримує гідну відсіч.

«Та незважаючи на всю цю біду, горе, біль і сльози, ми можемо сьогодні знову сказати, що Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! І знову цього ранку кажемо, що ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі і можемо молитися до нашого Господа Бога», — сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви продовжив мандрівку по країні мудрості економіки й господарського життя тих правил, які нам розкриває соціальне вчення нашої Церкви. І йдемо далі за порадами митрополита Андрея Шептицького. І сьогодні митрополит Андрей звертає нашу увагу на відповідальність за Боже створіння.

Каже митрополит Андрей: «Не забувай, що первинне значення економіки —  це турбота про спільний дім».

«Гірко бачити, — зауважує Блаженніший Святослав, — коли хтось заради економічної вигоди започатковує такі види діяльності, котрі руйнівні вже у своєму зародку, нищать землю, на якій вони розміщені. Згадаймо хоча б хижацький спосіб видобутку бурштину на нашому Поліссі. Згадаймо вирубування лісів у Карпатах і те, що потім сталося у Прикарпатті буквально кілька років тому».

Особливим нашим болем, вважає він, сьогодні є Чорнобиль і все те, що пов’язано з Чорнобильською катастрофою. Але ми знаємо, якою небезпекою для України і світу може стати сьогодні потурбований мирний атом на ЗАЕС…

«Ми бачимо, як через хижацьке господарювання виснажуються землі України, і те, як окупанти, зокрема на Донбасі, затоплюють покинуті шахти, спричинюючи забруднення джерел питної води. Внаслідок цього частина України і росії матиме велику нестачу питної води», — наголошує Блаженніший Святослав.

Предстоятель особливо звернувся до всіх тих, хто у своїй професійній діяльності захищає довкілля: «Виховання екологічної свідомості господарського нашого життя — це одна із суттєвих, невід’ємних частин нашої турботи про майбутнє Батьківщини».