Глава УГКЦ у 185-й день війни: «Будуймо довіру, яка є ключем до успіху України сьогодні!»

27 серпня 2022, 19:39 203

«Купуймо своє!» — одне з гасел сучасної економічної діяльності в Україні. Але щоб купувати своє, потрібно довіряти, що вироблене в Україні справді добре. Нехай Господь Бог допоможе будувати нашу економічну діяльність на взаємній довірі й пошуку спільного блага.

Цього побажав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 185-й день війни росії проти України.

«Упродовж учорашньої доби Україна знову перебувала у вогні. Всю ніч росіяни обстрілювали Дніпропетровщину. Потужних ударів нанесено по Запорізькій області та самому Запоріжжю. В місті Кам’янка загинуло п’ять людей, відповідно до інформації, яку маємо на ранок. Особливо постраждав цієї ночі Харків — росіяни ракетами вдарили по історичному центру. На Харківщині вбили тракториста, який працював на полі, — прицільним ударом вбили хлібороба, який працював на українській землі! Невпинно обстрілюють прикордонні райони на Сумщині та Чернігівщині», — зазначив Предстоятель, коментуючи ранкові новини з війни.

«Ми цього ранку знову кажемо: „Боже, дякуємо Тобі за те, що ми живі! Дякуємо за те, що Україна має військо, яке дає можливість жити, захищаючи мирні міста й села, стримуючи вбивчу руку російського агресора. Дякуємо за те, що можемо проживати новий день і робити добро в ім’я Боже, служити Богові й Україні!“», — підкреслив архиєрей.

Глава УГКЦ пригадав, що у своїх щоденних зверненнях він розпочав подорож сторінками практичної мудрості соціального вчення Церкви, зокрема щодо господарського й економічного життя, а поводирем у цій дорозі є праведний митрополит Андрей Шептицький.

На його переконання, митрополит Андрей відкриває дуже важливу істину в господарських й економічних стосунках між людьми: «Не зловживай довірою інших».

Кожен, — каже Глава Церкви, — хто займається бодай бухгалтерським обліком, знає, що кредит і дебит — це основна фінансового обліку. «Але якщо немає довіри між виробниками та покупцями, між банками і вкладниками, то вся економічна система країни, а то й світу, зазнає колапсу. Справді, криза фінансових установ є нічим іншим, як кризою довіри, яка розриває економічні зв’язки та стосунки. Тому не треба зловживати довірою інших. Щобільше, потрібно будувати, завойовувати правдою, відкритістю, справжністю у стосунках, — переконаний він.

Далі праведний Андрей стверджує: «Будь свідомий своїх прав і своїх обов’язків».

«Це дуже важливо! Бо коли хтось свідомий своїх прав, то усвідомлює поле діяльності, яке перед ним відкривається. А коли розуміє свої обов’язки, то знає, в якому напрямку повинен рухатися», — наголошує Блаженніший Святослав.

Андрей Шептицький каже: «Розвивай те, що є прекрасне і ніколи не заробляй гроша на людських вадах та слабостях».

Отець і Глава УГКЦ поділився спостереженням про те, як в наш час цілі індустрії розваг чи штучних потреб жирують на людських гріхах і вадах. Дехто каже, що набагато легше заробити на людських немочах, аніж на праведності.

«Ніколи не піддавайтеся такій спокусі! Адже той, хто заробляє на людських слабостях, той зловживає довірою інших і руйнує її. Будьмо винахідливими та творчими, щоби творити людям добро, допомагати їм задовольняти свої потреби, будувати довіру один до одного, до фінансових установ, довіру, яка є ключем до успіху України сьогодні!» — наголошує Предстоятель УГКЦ.

«Боже, благослови Україну, її дітей! Пошли нам справжніх мудрих управителів земними благами. Благослови наших підприємців, робітників і селян — усіх тих, які виробляють блага, що так потрібні для добробуту нашого народу. Боже, зупини війну та благослови українську землю Твоїм миром!» — молитовно просить духовний батько українців для свого народу.