Глава УГКЦ у 137-й тиждень війни: Церква обстоює права та гідність українських біженців за кордоном

30 вересня 2024, 10:00 82

Ми підтримуємо наших людей, обстоюємо їхні права та гідність, коли вони опиняються за кордоном. Промовляємо від їхнього імені до урядів, суспільств, Церков тих держав, у яких тепер перебувають наші брати і сестри. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 137-й тиждень кривавої, святотатської війни, яку російський агресор приніс на мирну українську землю.

29 вересня Католицька Церква відзначала 110-й Всесвітній день мігранта і біженця. Блаженніший Святослав зазначив, що «вся повнота Вселенської Церкви під проводом Папи Франциска огортає своєю увагою і служінням тих, хто був змушений із певних причин податися в чужі країни».

Окрім цього, Патріарх підкреслив, що за офіційними даними, понад 13 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки через війну, багато з них стали внутрішньо переміщеними особами.

«Наша Церква сьогодні зігріває їх своїм теплом, допомагає та служить, — підкреслив він і додав: — Ми обстоюємо їхні права та гідність, коли вони опиняються за кордоном».

Глава Церкви також відзначив важливість підтримки, яку українці отримують від інших країн. Зокрема, він подякував естонському суспільству за величезну гостинність — країна прийняла близько 100 тисяч українських біженців, що є значною часткою від її населення.

«Складаємо подяку за гостинність естонському суспільству, зокрема спільнотам Католицької Церкви», — сказав духовний лідер українців.