Глава УГКЦ у 135-й тиждень війни: Ми будитимемо сумління німців на підтримку України

16 вересня 2024, 10:00 164

Росія тепер посилить атаки на це суспільство, тому що в Німеччині розпочинається рік передвиборчих перегонів. Тож голоси Католицької Церкви Німеччини та української Церкви, які звучать в унісон, будитимуть сумління німців на підтримку України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 135-й тиждень великої війни.

Фото ілюстративне

Предстоятель висловив жаль, що ми продовжуємо рахувати дні та ночі цієї великої трагедії. Українська земля далі горить під ударами, бомбами російських окупантів. Ллється кров, гинуть люди. Цього тижня ми особливо молилися за північне прикордоння України. З цієї території продовжується вимушена евакуація українців. Наші молитви сьогодні — за героїчний Покровськ, за українське військо, яке, як ми чуємо, нарешті зупинило просування ворога в цьому напрямку…

Читайте також:
Звернення Глави УГКЦ у 135-й тиждень повномасштабної війни, 15 вересня 2024 року

На 76-му році життя у Варшаві після важкої недуги відійшов у вічність преосвященний владика Василь Медвіт — один із тих єпископів, які відроджували нашу Церкву в Києві, у Центрі та на Сході України. «Господь Бог за своїм дивним задумом дозволив мені супроводжувати владику Василя в останні години життя. Тут, у Варшаві, ми разом із ченцями Чину святого Василія Великого молилися за вічний спочинок його душі», — сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав зазначив: «Незважаючи на наші втрати, болі, ми стоїмо. Ми зранені, але не впокорені. Ми зболені, але стійкі. І тому вкотре хочемо сказати: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

Минулий тиждень був також особливим часом адвокаційної місії нашої Церкви на різних континентах, у різних країнах, різними мовами та в різних культурах. Зокрема, на запрошення єпископату з Еквадору, владика Григорій Комар брав участь у Євхаристійному конгресі країн Латинської Америки в м. Кіто, промовляв від імені України до католиків цієї частини світу, цього величезного континенту. Він розвінчав міфи російської пропаганди, які поширюються на Латиноамериканському континенті.

«Мене Господь Бог покликав до Німеччини, — розповів духовний лідер. — На запрошення німецького єпископату я взяв участь у щорічному релігійно-громадсько-політичному заході „Свято-Михайлівський прийом“, на якому збираються очільники Німецької держави, громадські та політичні діячі. Я мав нагоду промовляти до цієї широкої і дуже важливої аудиторії, зокрема до Канцлера Німеччини Олафа Шольца».

За його словами, Німеччина нині є дуже важливим партнером України. Однак, на думку російських пропагандистів, з усіх країн Європи саме німецьке суспільство найбільш вразливе до бомбардувань російської пропаганди.