Глава УГКЦ у 129-й тиждень війни: Передмову Патріарха Варфоломія до моєї книжки я сприйняв як знак великої підтримки

5 серпня 2024, 07:00 622

Бачимо, що одним із вимірів лікування ран є міжцерковний, зокрема екуменічний, діалог. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному відеозверненні у 129-й тиждень повномасштабної війни, великого протистояння на всій лінії фронту, який приніс багато кривавих втрат.

Зустріч Блаженнішого Святослава з Патріархом Варфоломієм у Києві, 23 серпня 2021 року

Предстоятель відзначив, що ворог намагається за всяку ціну прорватися до міста Покровськ на Донеччині, де перебуває наш священник зі своїм народом.

«Тому особливі молитви вся наша Церква підносить за тих наших душпастирів і вірян, над якими щоденно чигає небезпека смерті», — додав він.

За його словами, минулого тижня ворог за одну ніч здійснив найбільшу за весь останній рік масовану атаку з повітря на Київ: близько 40 різних видів ударної зброї було знищено над нашою столицею. Під російськими ударами щодня перебувають Харків і Запоріжжя, Кривий Ріг і Одеса. Ми просимо в Господа Бога сили протистояти злу.

«Однак, — наголосив духовний лідер, — цього тижня відбулася також світла, радісна подія, яку готували майже два роки — великий обмін в’язнями-полоненими між злочинною росією і країнами Заходу. Двадцять шість громадян Німеччини, США, Норвегії, Польщі, Словенії, нарешті, змогли повернутися додому. Ми дякуємо Господу Богу за врятовані життя. Кожний такий обмін є світлом надії для десятків тисяч незаконно ув’язнених, які щодня зазнають страшних тортур у російських в’язницях, місцях смерті і знущання».

Крім того, Глава УГКЦ зауважив, що наприкінці цього тижня відбулася також важлива духовна подія в житті нашої Церкви — щорічна Патріарша проща до древнього міста Галича, до фундаментів Успенського княжого собору, який був зруйнований монголо-татарами ще у 1240 році. Тисячі наших вірян прийшли на Крилоську гору для того, щоб перед Крилоською чудотворною іконою молитися за справедливий мир для української землі й за тих, у кого опускаються руки, хто в болях переживає травми цієї війни.

«Наша надія — у Бозі. Там, на Крилоський горі, ми промовили до себе і до всього світу: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!», — сказав Блаженніший Святослав.

Цими днями ми особливо відчуваємо, — переконує він, — важливість в Україні міжцерковної та міжрелігійної співпраці: «Екуменічний діалог лікує рани, які, можливо, ми завдали одні одним упродовж століть і які часом нині болять і є перешкодою, щоб ми могли спільно молитися, звершувати Божественну Літургію за одним престолом».