Глава УГКЦ у 123-й тиждень війни: Коли ворог скаженіє в ненависті, силою нашої благодійності ми наближаємо перемогу

24 червня 2024, 20:47 233

Хочу закликати всіх, хто втомлюється: чиніть діла милосердя, і вони вас відродять, відновлять. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 123-й тиждень великої кривавої війни, — війни, яка щодня пожинає нові випадки смерті, насилля, руйнування, крові та сліз дітей України.

Предстоятель відзначив, що впродовж цього тижня особливо наше серце боліло за Харків і Полтаву, за Херсон, який на кілька днів залишився цілком без світла. Окупанти вдарили по закладах охорони здоров’я, де людям рятують життя.

«Цей тиждень шокував жорстокістю, з якою окупанти поводяться з українськими військовополоненими солдатами, — з’явилося відео обезголовлення нашого захисника. Таке відчуття, що ворог скаженіє. У народі кажуть, що коли Господь Бог хоче когось покарати, то забирає розум. Так виглядає, що окупанти втрачають звичайний людський розум, світлом якого кожен повинен керуватися у своїх вчинках», — вважає Блаженніший Святослав.

Духовний лідер відзначив, що цієї неділі Україна переживає особливий момент, особливе свято, — свято Зішестя Святого Духа: «Це — день П’ятидесятниці, день, коли ми, християни, усвідомлюємо, що віримо в Бога, який стає даром для людини».

Вдивляючись у цю ікону троїчної Божої любові, каже Блаженніший Святослав, ми знаходимо для себе ключ для стійкості — світло богорозуміння. «Ми віднаходимо секрет здатності українців перемагати, — перемагати безумство ворога, перемагати навіть тоді, коли втомлюємося», — каже Глава Церкви.

Глава Церкви розповів, що цього тижня мав нагоду побачити найкращих доброчинців України за минулий рік. Його вразив один доброчинець зі Сполучених Штатів Америки — приватна особа, яка за останній рік на благодійність Україні із власної кишені витратила сотні мільйонів доларів. Цікаво, що він не має українського коріння, своїм походженням він не пов’язаний з Україною: «Але у своєму зверненні він сказав таку фразу: „Я хочу впасти знеможений від вичерпання, даруючи все, що маю, для перемоги України“. Вона глибоко мене вразила, бо це ключ до того, як не втомлюватися. Коли хтось чинить добрі діла, — сам Бог його наповнятиме».

За словами Предстоятеля, донатами, благодійністю безумство ворога ми подолаємо мудрістю Божої любові.

«Коли ворог скаженіє в ненависті, силою нашої благодійності ми невпинно наближаємо перемогу. Отож заохочую всіх донатити. Якщо ви втомилися, впадаєте в песимізм — чиніть добрі діла, і вони нададуть сенсу вашому сьогоденню та майбуттю. І тоді найкраще зможемо відсвяткувати день П’ятдесятниці — Зіслання Пресвятого Духа на Божий люд, на кожну людину, на Божий Всесвіт», — переконує духовний лідер.