Глава УГКЦ: «Революція гідності стала поворотним моментом у відкритті гідності громадянина України»

21 листопада 2020, 15:26 10

Герої Майдану, учасники Революції гідності вийшли на Майдан у Києві не для того, щоб брати, а щоб дати — свідчення і навіть своє життя задля гідності та свободи майбутніх поколінь. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, під час проповіді у свято Архистратига Михаїла.

Предстоятель відзначив, що Михаїл є особливим покровителем нашої столиці — міста Києва, особливим покровителем також нашого війська. «Небесне воїнство опікується українським воїнством, яке захищає мир, добробут, свободу і незалежність нашої України», — наголосив він.

Блаженніший Святослав також відзначив, що сьогодні ми святкуємо особливий день — День гідності і свободи. «Сьогодні ми в особливий спосіб, — сказав він, — вдивляємося у Героїв Небесної сотні, у тих, які своїм життям і своєю смертю засвідчили перемогу добра над злом. Небесна сотня є своєрідною іконою того собору Архистратига Михаїла і небесних сил безтілесних в нашій земній історії».

За його словами, Небесна сотня, Революція гідності стали певним поворотним моментом у відкритті гідності людини, гідності громадянина України, Української Держави.

Глава Церкви вважає, що герої Небесної сотні виставили певний морально-етичний еталон для виміру добра, яке ми хочемо вчинити для нашого народу, моральний еталон, яким ми вимірюємо вчинки кожної влади, що сьогодні діє в Україні.

У чому полягає цей еталон, цей голос добра, голос небесного воїнства через свідчення і смерть Героїв Небесної сотні? «Ми часто бачимо, що коли хтось приходить до влади — прагне брати, скористати для власного добра і потреби, лобіювати свої інтереси чи інтереси якоїсь політичної або приватної групи», — сказав проповідник.

Свобода є справді тоді, — переконує він, — коли людина чинить добро. Ми відчуваємо, що гідність справді може бути революцією.

«Папа Венедикт свого часу під час Всесвітнього дня молоді у Кельні сказав до молоді, що коли людина відкриває власну гідність, це є революцією. Сьогодні ми бачимо цей дивний задум про людину, що Бог створив людину нічим не гіршу за гідність ангелів», — розповів Блаженніший Святослав.

«Отож, вглядаючись у ті висоти гідності і свободи людини, молячись за Героїв Небесної сотні, за гідність і свободу нашого народу і незалежність Української Держави, ми сьогодні відкриваємо радість, яку нам звіщає Михаїл гаслом „Хто як Бог!“», — зазначив Предстоятель.

Слухаючи сьогодні добру новину про перемогу добра над злом, про вічну вартість Революції гідності, про свідчення Небесної сотні, додав він, ми починаємо розуміти, що, вдивляючись у сьогоднішнє життя і бачачи ницість, гріх, біду, розгубленість людини, хочеться плакати. Але коли підносимо очі вгору, як запрошує Церква, і вдивляємося в Божу любов і Боже милосердя, хочеться радіти, — радіти Духом Святим.

Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву