Глава УГКЦ подякував владиці Василеві Лостену за багаторічну допомогу в будівництві Патріаршого собору

17 січня 2024, 13:28 2869

У межах святкування 10-річчя освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив єпископа-емерита Василя Лостена великою грамотою за багаторічну допомогу в будівництві головного храму УГКЦ.

Владика Василь Лостен у Патріаршому соборі Восресіння Христового, 27 березня 2011 року

«Ми знаємо, що храми зводить Господь Бог, але блаженні ті, що співпрацюють із Ним у цьому ділі, що веде людину до спасіння», — йдеться у подячній грамоті.

Глава УГКЦ побажав владиці Василієві, щоб Господь сторицею віддав йому за все, що той здійснив для слави Бога та добра Української Греко-Католицької Церкви, «яка вернулася на рідні пагорби Дніпра і видимо присутня через свій ошатний собор у столиці України».

Блаженніший Святослав у грамоті наголосив, що Патріарший собор у Києві слугує для вірних УГКЦ у всьому світі, хоч би де вони перебували, в Україні чи на поселеннях, «собором єднання» і «серцем нашої Церкви, яке пульсує, терпить болі й тішиться радощами її синів і доньок».

На долю храму, за словами Глави Церкви, вже встигли випасти тяжкі часи, які він із честю досі переносить. Це і Революція Гідності, під час якої Патріарший собор став прихистком для її учасників, і пандемія Covid-19, упродовж якої «Живе телебачення» здійснювало прямі трансляції богослужінь для людей усього світу, що хотіли молитися, і повномасштабна війна, під час якої собор став для жителів столиці пристановищем від ворожих ракет та бомб.

«Сьогодні ми можемо сміливо сказати, повторюючи за нашим славним поетом Тарасом Шевченком, що освятили його „і мертвим, і живим, і ненародженим“ як місце великої надії, що походить від воскреслого Христа», — наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадуємо, що Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві було освячено 18 серпня 2013 року. Впродовж 2023–2024 років в УГКЦ відзначають 10-річчя його освячення.