Глава УГКЦ подякував послові Іспанії за підтримку і розповів про природу війни росії проти України

21 лютого 2023, 22:50 250

21 лютого 2023 року в резиденції Глави УГКЦ у Києві відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Аранда Хагу. В особі пана посла Глава УГКЦ подякував іспанському народові за підтримку України у протистоянні російській агресії.

Блаженніший Святослав подякував і особисто панові Рікардо Лопесу-Аранда за його присутність в Києві, бо так він є «безпосереднім свідком тієї болючої ситуації, яку переживає зараз Україна». Предстоятель пригадав, як минулого року дипломати покидали Київ, залишилися лише Апостольський нунцій і посол Польщі, але тепер до столиці приїжджає весь світ. 20 лютого з візитом перебував Президент США, 21 лютого — Прем’єр-міністр Італії.

«Для нас, які пережили весь цей час тут, такі візити є сигналом великої підтримки і солідарності», — зазначив Глава УГКЦ.

Завдяки цій солідарності і підтримці, зокрема й іспанського народу, українці змогли вижити протягом майже року повномасштабної війни, додав Блаженніший Святослав, подякувавши за надіслану з Іспанії гуманітарну допомогу.

Глава Церкви розповів, що Українська Греко-Католицька Церква має тісні зв’язки з Іспанією. У країні зараз перебуває велика українська діаспора, служать близько 30 священників УГКЦ. Блаженніший Святослав анонсував, що цієї суботи з нагоди початку Великого посту на запрошення архиєпископа Барселони кардинала Хуана Хосе Омелли роздумуватиме з молоддю, яка збереться у катедрі Святого Сімейства, про хрест Господній, виходячи з досвіду України. Предстоятель також зауважив, що мав добрі відносини і з попереднім послом Іспанії в Україні.

Пан Рікардо Лопес-Аранда запевнив, що Іспанія підтримує Україну і допомагатиме й надалі, зокрема наданням гуманітарної допомоги. Він зазначив, що одним із видів підтримки України у протистоянні російській агресії є просвітницька місія, яку Іспанія здійснює щодо країн Латинської Америки, пояснюючи, чому вона підтримує Україну. Це важливо, з огляду на те, що Іспанія є для них дипломатичним і політичним авторитетом.

Блаженніший Святослав зазначив, що структури УГКЦ у Південній Америці, а саме митрополія у Бразилії та єпархія в Аргентині, також є голосом правди про Україну на цьому континенті.

Розповівши про служіння УКГЦ у час війни, зокрема в соціальній та інформаційній сферах, Блаженніший Святослав звернув увагу посла Іспанії на природу війни росії проти України. «Ця війна — це колоніальна війна у Європі і великим колонізатором є росія. Вона прокидається як велика імперія, і без України ніколи не зможе бути імперією. Ця імперська візія штовхає росіян завойовувати території колишнього Радянського Союзу», — наголосив Блаженніший Святослав.

За його словами, українці не мають іншого способу вижити в цій агресії, окрім як захищатися. Адже «денацифікувати» Україну означає знищити ідентичність українського народу, додав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав пояснив, що після падіння Радянського Союзу Україна і росія обрали різні шляхи подальшого існування.

Україна, за його словами, пішла шляхом європейського розвитку, розбудовуючи європейську державу. Блаженніший пригадав обговорення за круглими столами Копенгагенських критеріїв — стандартів, які Україна мала би здобути, щоби стати частиною Європейського Союзу. Церква теж була дуже віддана цьому, зокрема працюючи з молоддю, наголосив Глава УГКЦ. Щоби трансформувати українське суспільство з пострадянського у європейське, наша Церква, наприклад, розвивала Український католицький університет у Львові, зазначив Глава УГКЦ.

«Росія ж взяла повністю протилежний курс, — продовжив Блаженніший Святослав. — Вона завжди жила ностальгією за великим славним Радянським Союзом. Ті, що приходили до влади, збільшували те прагнення до слави минулого. Тож національний політичний проєкт росії полягав у поверненні до славних радянських часів… Хвороби цього пострадянського суспільства щоденно загострювалися. І щоби вирішити внутрішні проблеми — соціальні, політичні, економічні, росія вдавалася до зовнішньої агресії».

Предстоятель зауважив, що через війну в Чечні теперішній президент росії утвердився при владі, показавши себе як лідер, схожий до персонажів минулого, відтак, щоби бути переобраним, розпочав війну у Грузії, і тепер, маючи майже 70 років, хоче увічнити себе у владі. «І тому збільшив тенденцію до тоталітарного режиму, — зазначив Глава УГКЦ. — Народ дуже контрольований. Ніхто не може сказати того, що думає насправді. Демократичні механізми в росії не функціонують. У такій ситуації саме існування пострадянської країни з відмінним проєктом розвитку є провокацією. Тож ідеться про конфлікт двох проєктів: українського, спрямованого на сучасність, і російського — регресу й бажання повернутися до слави минулого».

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував послові Іспанії пам’ятні подарунки.