Глава УГКЦ подякував кардиналу Дзівішу за застереження щодо вбивчої ідеології «русского міра» і солідарність з Україною

17 серпня 2023, 22:44 459

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив вдячність кардиналу Станіславові Дзівішу, вислуженому архиєпископу Кракова, за слова застереження щодо вбивчої ідеології «русского міра» і заклик докласти всіх можливих зусиль для припинення війни в Україні, які він виголосив як папський посланець під час відзначення 300-річчя коронації ікони Коденської Богородиці.

Кардинал Станіслав Дзівіш проповідує у санктуарії Коденя, 15 серпня 2023 року

«Хочу висловити велику вдячність за слова, виголошені у проповіді під час 300-річчя коронації образу Коденської Божої Матері, — про те, до якої трагедії довела ідолопоклонницька ідеологія так званого „русского міра“, що відбирає в наших братів і сестер в Україні землю, право на життя, на свою мову і культуру, сіє смерть і руйнування, породжує страх перед ще більшою катастрофою. Така недвозначна заява Вашого Високопреосвященства у ранзі спеціального посланця Святішого Отця під час церемонії, яка зібрала стільки вірних, була для нас великою несподіванкою і виявом великої підтримки, яку Ви надали своїм авторитетом українському народові, що захищає власну незалежність і територіальну цілісність», — написав Блаженніший Святослав у листі.

Кардинал Дзівіш як папський посланець очолив святкування з нагоди 300-річчя коронації ікони Коденської Богородиці, Цариці Підляшшя і Матері єдності, яке відбулося 15 серпня Польщі, у санктуарії Коденя в Седлецькій дієцезії.

«Ми не можемо миритися з тим, що відбувається в Європі, на очах у всього світу, з трагедією, яка має на меті позбавити наших братів і сестер в Україні їхньої землі, їхнього права на життя, їхньої мови і культури, сіє смерть і руйнування», — сказав кардинал у своїй проповіді. «Треба зупинити руку Каїна», — наголосив він.

Папа Франциск, призначаючи кардинала Дзівіша своїм посланцем, у своєму листі зазначив, що санктуарій Коденської Матері Божої є місцем чудес, куди приходить багато людей, щоб помолитися і ввірити своє життя Марії. Саме сюди тодішній Краківський митрополит Кароль Войтила здійснив паломництво перед його обранням на Єпископа Риму. Майбутній Папа звернув тоді увагу на особливі риси Христової Матері. «Марія, — сказав проповідник, — об’єднує Божий люд. Але ми перебуваємо на землі, де це єднання Божого люду мало особливе історичне значення. Саме тут відбулася зустріч розділених Церков Заходу і Сходу». Іван Павло ІІ під час свого візиту до Коденя заявив, що на Підляшші, у Східній Польщі, «потрібна була присутність Матері, яка об’єднує, яка знає всіх своїх дітей, не розрізняючи, чи вони розмовляють польською, російською чи литовською мовами».