Глава УГКЦ іменував нового керівника Відділу у справах душпастирства в пенітенціарній системі

28 серпня 2024, 15:54 3413

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав іменував о. Олега Нестора з Львівської архиєпархії новим очільником Відділу у справах душпастирства в пенітенціарній системі України Департаменту військового капеланства Патріаршої курїі УГКЦ. Попередній керівник Відділу о. Костянтин Пантелей продовжить своє служіння як військовий капелан в українському війську.

Отець Костянтин Пантелей, Блаженніший Святослав та о. Олег Нестор

Декрети про прийняття зречення та іменування Блаженніший Святослав вручив священникам 28 серпня 2024 року під час особистої зустрічі у патріаршій резиденції в Києві.

Під час зустрічі Глава Церкви подякував о. Костянтину Пантелею за 18 років безперервного служіння керівником Відділу. Блаженніший Святослав підкреслив значний внесок отця Костянтина в перетворення пенітенціарної системи України з каральної у «більш людяну» (з лат. мови «poenitentia» — каяття). Зокрема, він відзначив численні душпастирські ініціативи, такі як особисті відвідини в’язнів, залучення семінаристів і волонтерів, організацію прощ офіцерів пенітенціарної системи України до Зарваниці й особливо мистецькі виставки робіт в’язнів.

Отець Костянтин висловив вдячність Церкві за можливість служіння та зазначив: «На початку цього служіння я відчував страх і невизначеність, але Церква дала мені привілей працювати в самому серці її місії — пенітенціарного служіння, адже покаяння є джерелом освячення і спасіння людини, незалежно від того, де вона перебуває. Цей досвід став для мене безцінним і допоміг краще послужити в багатьох інших душпастирських сферах».

Новопризначений керівник, о. Олег Нестор, та його попередник обговорили з Главою Церкви основні виклики і перспективи душпастирського служіння в пенітенціарній системі України. Блаженніший Святослав заохотив отця Олега до відданої праці в тісній співпраці з керівником Департаменту військового капеланства, владикою Богданом Манишиним, і запевнив у всебічній підтримці. Отця Костянтина Пантелея Предстоятель попросив залишатися у команді і допомагати добрими порадами.

Додамо, що о. Олег Нестор має значний досвід у сфері пенітенціарного служіння. Під час навчання у Львівській духовній семінарії він розвивав Депаратмент пенітенціарного служіння в семінарії, і, як священник, має вже 4 роки досвіду служіння у львівських в’язницях.