Глава УГКЦ до отця Мирона Бендика з нагоди 70-річчя: «Ви стали прикладом священника, що любить Христа і Його Церкву»

25 лютого 2024, 14:03 2485

23 лютого ректор Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима о. Мирон Бендик відзначив 70-річчя. З нагоди ювілею Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, направив ювілярові вітальну грамоту. Її зачитали під час Архиєрейської Божественної Літургії, яку в неділю, 25 лютого, у Дрогобицькій духовній семінарії очолив владика Ярослав Приріз.

Патріарх подякував священникові за його багаторічне служіння Церкві й українському народові. Блаженніший Святослав відзначив жертовність о. Мирона, який у період підпілля служив у різних парафіях Дрогобицького району, «наближаючи момент відродження рідної Церкви-мучениці», а також його плідну працю на посаді ректора семінарії у Дрогобичі.

«Високо цінуємо Вашу довголітню роботу на посаді ректора Дрогобицької семінарії, яка під Вашим проводом виховала сотні священників, котрі сьогодні служать нашим вірним у всьому світі, зокрема на терені Київської архиєпархії. Ви поділилися з ними своїми глибокими знаннями, які є плодом наполегливої інтелектуальної праці, і стали прикладом душпастиря, який любить Христа і Його Церкву», — йдеться у грамоті.

Блаженніший Святослав також відзначив активну діяльність о. Мирона в різних церковних структурах, зокрема в богословському відділі Патріаршої курії, та багатьох конференціях із питань релігії, духовності, мистецтва і культури. «Із великою приємністю, — додав Глава УГКЦ, — згадую нашу співпрацю в написанні Катехизму Церкви „Христос — наша Пасха“».

«Ваше життя повне пастирської жертовності та відданості справі проповідування Христового Євангелія. Цим Ви здобули собі добру славу та повагу в людей, яким вірно служите багато років», — ствердив Блаженніший Святослав.

З нагоди ювілею Патріарх побажав о. Миронові рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа в усіх його починаннях на славу Божу та для добра рідного народу.

Інтерв’ю з о. Мироном Бендиком до 70-річчя: