Глава УГКЦ: Для нас, католиків, Папа і Ватикан — не політика, а бачення природи Христової Церкви

23 червня 2023, 21:19 7543

Для нас, католиків, Папа, Ватикан — це не так політика, не інформаційна складова, як певне бачення самої природи Христової Церкви. Ми є католиками не тому, що Папою є Франциск, не тому, що Папа правильно чи неправильно говорить на міжнародні теми, а тому, що віримо, що апостол Петро в колегії апостолів і наслідники апостола Петра мають якусь особливу роль у Церкві.

Про це наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю для інформаційного агентства «Главком».

Блаженніший Святослав пояснив, що попри те, що в часі війни Україна не розуміє Папу, коли йдеться про нас, про нашу війну, наші болі, страждання, важливо розуміти, що питання нашої католицької ідентичності не політичне, а духовне, церковне.

«Ми є католиками, бо віримо, що апостол Петро в колегії апостолів і наслідники апостола Петра мають якусь особливу роль у Церкві. За ту єдність нашої Церкви з наслідником апостола Петра ми заплатили дорогою ціною — нашою кров’ю, століттями гонінь і страждань наших мучеників та ісповідників віри, — зазначив Глава Церкви. — Тому нам болить, коли Україна не розуміє Папи, коли Папа не розуміє України, і в цьому напрямі, очевидно, ми завжди були й будемо активні».

Читайте повний текст інтерв’ю Блаженнішого Святослава «Главкому»

Окрім цього, Блаженніший Святослав розповів журналістам, що зовсім не боїться того, що вірні УГКЦ покинуть Церкву через різні непорозуміння, які сьогодні є із певними політичними позиціями тих чи тих осіб у Ватикані.

«Навпаки, думаю, ми сьогодні, як Україна, повинні щораз глибше усвідомлювати й розуміти, яку функцію має Папа у світі та Церкві. Навіть критикуючи його, ми говоритимемо про те, що очікуємо від нього. Будь-яка здорова критика корисна і, що цікаво, Папа нам її дозволяє та до неї прислухається», — зазначив Предстоятель в інтерв’ю.