Генеральний вікарій для східних католиків в Австрії закликав міжнародну спільноту засудити російський тероризм

16 лютого 2024, 13:58 458

Генеральний вікарій Віденського архиєпископа для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії о. Юрій Коласа різко засудив нещодавні ракетні обстріли росією житлових кварталів в Україні. У четвер вранці обстрілів зазнали деякі житлові квартали Львова. Постраждала і мати о. Юрія Коласи. Вибухова хвиля вибила вікна у її квартирі.

Отець Юрій Коласа, фото: Kathpress / Paul Wuthe

Про це повідомляє РІСУ з покликанням на Кathpress.

«Сьогодні вранці у Львові було мінус 1 градус. Моя сестра живе у Львові і намагається заклеїти вікна пластиком. Але є тисячі людей похилого віку та людей, що потребують догляду, які залишаються самі в цих нелюдських умовах, бо вони не мають дітей або їхні діти виїхали з України». Йому розривається серце, коли бачить свою стару безпорадну матір і багатьох інших людей, «які змушені терпіти холод у страху й розпачі у власній квартирі без вікон», йдеться у повідомленні.

Далі священнослужитель зазначив: «Всі, хто бере участь у цих жорстоких нападах на житлові квартали, як ті, хто віддає накази, так і ті, хто їх безпосередньо виконує, а також усі, хто виправдовує такі нелюдські звірства, повинні знати, що вони відповідають перед Всевишнім. Господи, це явний гріх».

Отець Коласа звернувся до австрійської громадськості та міжнародної спільноти із проханням засудити «акти державного тероризму», які здійснює росія. Він також попросив молитися за постраждалих від ракетних обстрілів і «припинення цієї абсолютно абсурдної війни».

Щодо нещодавнього інтерв’ю американського журналіста Такера Карлсона з володимиром путіним о. Юрій висловив обурення: «Називати путіна християнським лідером — це крайній цинізм». Християнські лідери є тими, «хто надає притулок тим, хто був переміщений через війну, захищає життя мільйонів невинних дітей, дає їм можливість жити нормальним життям і відвідувати школу, а також надає базову соціальну та медичну допомогу жінкам з дітьми і, перш за все, людям похилого віку».

Вбивати невинних дітей, обстрілювати житлові квартали ракетами, погрожувати тисячам безпорадних людей похилого віку та піддавати їх нелюдським умовам, змушувати мільйони жінок із дітьми залишати свої домівки — це все, що завгодно, але не християнство, вважає Генеральний вікарій Віденського архиєпископа для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії.