Єпископи УГКЦ здійснили паломництво до мощей святого Миколая у місті Барі, Італія

30 серпня 2023, 17:16 261

29 серпня відбулося паломництво до базиліки Святого Миколая в м. Бар, Італія. У ньому взяли участь владика Михайло Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Супроводжував паломництво о. Джованні Дістанте, ректор базиліки Святого Миколая, а також член Ордену домініканців. До слова, домініканці служать у Барі з 1501 року. Владики мали можливість доторкнутися до мощей св. Миколая Миро-Лікійського Чудотворця та звернутися до Всемогутнього Бога зі своїми проханнями за його заступництвом.

Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, поділився своїми думками: «Я молився за благословення для Церкви в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, а також за мир в Україні. Владика Петро Лоза молився за Боже благословення для успішного проведення Синоду Української Греко-Католицької Церкви, який відбуватиметься з 3 по 13 вересня в Римі. Владика Михайло Колтун звернувся до Бога з подякою за 30 років архиєрейського служіння».

Отець Джованні Дістанте особисто провів владик у крипту, де перебувають мощі св. Миколая. Він відчинив для них двері до цього святого місця, де вони мали можливість поцілувати святі мощі та принести свої молитви. Також ректор базиліки запевнив владик і нашу Церкву у своїх палких молитвах за справедливий мир в Україні.

Єпископи отримали особливий подарунок — миро, що витікає із святих мощей св. Миколая, яке вони привезуть до їхніх єпархій для використання в богослужіннях і благословення вірних.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла