Єпископи УГКЦ взяли участь у подячній Святій Месі з нагоди 25-річчя єпископства кардинала Сандрі

5 грудня 2022, 16:37 169

У четвер, 1 грудня, кардинал Леонардо Сандрі, префект-емерит Дикастерії для Східних Церков і віцедекан Колегії кардиналів, очолив урочисту Євхаристійну відправу в базиліці Святих апостолів у Римі з нагоди 25-річчя його єпископської хіротонії. У Святій Месі взяли участь єпископи Української Греко-Католицької Церкви владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії, та владика Браян Байда, єпарх Торонтський.

«Сьогодні ввечері під літургійними ризами я ношу дальматику того 11 жовтня 1997 року, коли у ватиканській базиліці кардинал Содано висвятив мене на єпископа після того, як святий Іван Павло ІІ призначив Апостольським нунцієм у Венесуелі. Це просте літургійне вбрання нагадує єпископові про вимір служіння, яке вирізняє покликаного до Таїнства Священства вже від рукоположення на диякона», — зазначив кардинал Леонардо Сандрі під час Меси.

Урочисте Богослужіння стало нагодою подякувати кардиналові Сандрі за 15 років служіння префектом Дикастерії для Східних Церков, а також для привітання з нагоди 25-річчя його єпископського служіння. На початку святкування були зачитані Послання, які Святіший Отець Франциск надіслав кардиналові з приводу двох річниць.

«Мені приємно висловити вам, достойний кардинале, особисту вдячність за те, що ви з відданістю зробили для блага Церкви: все це запевняє мене, що я все ще можу розраховувати на ваш мудрий досвід і сердечну близькість», — написав Папа Франциск.

На святі були присутні кардинали, архиєпископи, єпископи Латинської та Східних Католицьких Церков, представники дипломатичного корпусу Святого престолу, чернечих інституцій, священники та вірні.

Звертаючись до читань Літургії, кардинал Сандрі розмірковував над піснею Богородиці «Магніфікат» — «Величає душа моя Господа». Він сказав: «У цій Новенні до Непорочного Зачаття дозвольмо Святому Духу обробляти своєю працею землю нашого серця, яка іноді залишається занедбаною, щоби свято Непорочного Зачаття Марії і торжество народження Її Сина знайшли нас оновленими у благодаті та пробудженими до подиву».

Потім кардинал подякував за свою місію єпископа: «Ми покликані залишатися слугами, як Ісус, який на Тайній вечері сказав своїм апостолам: "Отож, я, Господь і Учитель, обмив вам ноги, і ви повинні мити ноги один одному"».

І додав: «Я завжди намагався вітати глав держав із такою ж усмішкою, як і дітей, про яких піклуються черниці Матері Терези у Вірменії, Ефіопії або Інститут Еффетà чи Хогар до Нінос Ісус у Вифлеємі. Можливо, легше обіймати та благословляти останніх, ніж знаходити відкритість в умах і проєктах великих людей. Я мав честь служити трьом папам як єпископ, приймаючи у виявах їхніх людських якостей та учительського уряду Божу вірність своїй Церкві, яка крокує крізь історію разом із чоловіками та жінками свого часу, пропонуючи всім їм надію, яка випливає із Христової Пасхи, а не з наших людських проєктів».

за матеріалами ACIstampa