Єпископи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою Франциском

8 вересня 2022, 16:34 169

Висвячені останніми роками католицькі єпископи, серед яких ієрархи УГКЦ, з’їхалися до Риму на формаційні курси, присвячені служінню єпископа в сучасному світі. Під час курсів відбулася зустріч зі Святішим Отцем Франциском.

Єпископи УГКЦ у Ватикані зустрілися з Папою Франциском
Єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні з Папою Франциском, фото: Vatican media

«Звіщати Євангеліє в епоху, що змінюється та після пандемії: служіння єпископа», — такою є тема цьогорічного вишкільного курсу для нововисвячених єпископів, організованого у Ватикані для ієрархів, що перебувають у компетенції Дикастерії у справах єпископів, до яких приєдналися єпископи східного обряду, для яких Дикастерія Східних Церков проведе також окремий семінар.

Оскільки через пандемію попередніми роками такі курси не проводилися, цього разу вони відбуваються у два тури. У першому, що тривав від 1 до 8 вересня, взяли участь близько 150 єпископів, а в другому, що триватиме від 12 до 19 вересня, братимуть участь приблизно 170 ієрархів.

На початку вересня до Риму прибули єпископи з України — єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, єпарх Кам’янець-Подільський УГКЦ Іван Кулик, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький та єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан Сус. Разом з ними були також єпарх Мельбурнський УГКЦ Микола Бичок та єпарх Ольштинсько-Гданський УГКЦ в Польщі Аркадій Трохановський.

Під час курсів розглядалися такі питання, як значення синодальної Церкви, управління кризовими ситуаціями, боротьба зі зловживаннями, місце Церкви в постмодерному суспільстві після пандемії, адміністрування дієцезії з канонічної точки зору, праця з медіа, святість єпископа та інші.

У вівторок, 8 вересня, після Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані, яку очолив кардинал Марк Уелле, учасники першого туру вишкільного курсу мали зустріч із Папою Франциском. Вона відбувалася у Климентинському залі Апостольського палацу у формі спілкування.

Водночас близько 80 новопризначених єпископів, які служать на теренах, що перебувають у компетенції Дикастерії у справах євангелізації, також з’їхалися на відповідні курси, організовані цим відомством. Вони відбуваються від 5 до 17 вересня і також завершаться Месою в базиліці Святого Петра та аудієнцією в Папи Франциска.

за матеріалами Vatican News