«Єпископ має бути батьком, братом і другом», — владика-емерит Діонісій Ляхович про служіння в Італії та плани на майбутнє
Владика Діонісій Ляхович, єпископ-емерит Апостольського екзархату в Італії, в інтерв’ю на «Живому телебаченні» поділився роздумами про розвиток екзархату, важливість братерства серед священників і подальші плани.

Владика Діонісій зазначив, що створення Апостольського екзархату в Італії стало можливим завдяки наполегливій праці та свідченню українців, а також за сприяння патріарха Любомира Гузара та підтримці Блаженнішого Святослава. За словами владики-емерита, ставлення до українців греко-католиків, зокрема духовенства, з боку італійського єпископату стало дуже позитивним: «Сьогодні не маємо проблем з єпископами. Вони дуже добре до нас ставляться і багато допомагають».
Важливим напрямом свого служіння владика Діонісій вважав формування братерської спільноти серед священників: «Я одразу від початку, від 2009 року, старався передовсім створити братерську спільноту священників, щоб ми були дружними братами. І тому я ставив собі як акцент, що єпископ має бути батьком, братом і другом». Він висловив сподівання, що його наступник, владика Григорій Комар, продовжить цей напрям, підтримуючи дух солідарності серед духовенства.
Розмірковуючи про можливий розвиток екзархату, владика Діонісій Ляхович зазначив, що для його перетворення на єпархію необхідно продовжувати якісне душпастирське служіння: «Ми мусимо дати свідчення доброго проводу в екзархаті. Тоді крок буде легкий. Якщо ми не даватимемо доброго свідчення духовного проводу, то буде важко». Також він відзначив важливість розширення українських церковних структур у Європі, зокрема в Іспанії та Португалії.
Щодо планів на майбутнє, владика Діонісій зізнався, що наразі дає собі час для роздумів: «Я мав багато планів, але на кінець я їх всі скасував. Я дав собі час до вересня побачити, чи десь буде потреба». Він також наголосив на своїй належності до Василіанського чину, зазначивши, що після завершення служіння повернувся до монастиря.
Серед можливих напрямів діяльності владика-емерит розглядає проведення місій і духовних віднов: «Я можу бути сповідником, можу давати місії, духовні віднови, але це залежить від прохання. Я не хочу бути так без нічого, бо мені буде дуже-дуже нудно».
Нагадаємо, 7 березня 2025 року у Ватикані повідомили про те, що Святіший Отець Франциск прийняв зречення з уряду екзарха Апостольського екзархату в Італії владики Діонісія Ляховича. Апостольським адміністратором sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis цього екзархату Папа призначив владику Григорія Комара, дотеперішнього єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
Департамент інформації УГКЦ